به عنوان یک شرکت یا صاحب یک کسب و کار کوچک ، از ابزار آلاتِ صنعتی و مدرنی استفاده می کنید که براده آهن تولید می کنند. بسته به دامنه عملیات شما ، این براده ها می توانند در مقادیر کم یا زیاد باشند. حتی اگر شما فقط مقادیر محدودی دورریز تولید کنید ، ممکن است در مورد بهترین روش دفع آن متعجب شوید. کارشناسان موافق هستند که موثرترین روش دفع ، بازیافت براده ها است. وقتی این گزینه را انتخاب می کنید ، در عین حال مزایای مالی دیگری را نیز به دست می آورید

چه کسی براده ی آهن تولید می کند؟

براده ها متعلق به گروه بزرگتری از ضایعات صنعتی هستند که به آنها براده یا پلیسه می گویند که ناشی از تراشکاری یا سوهان کاری هستند. همچنین حاوی گرده ، براده و تراشه های چوبی نیز میشوند. تراشه ی فلزی را می توان با هر نوع دستگاهی تولید کرد که باعث تغییر یا کوچک شدن فلز از طرق زیر می شود:

• سمباده زدن
• مته کردن
• سوهان کاری
دستگاه هایی که این اقدامات را انجام می دهند شامل همه چیز از پرس مته گرفته تا دستگاه های مدرن CNC می شوند. مشاغل مختلف(از یک فروشگاه یک نفره تا یک مرکز تولید بزرگ) می توانند تراشه های فلزی یا سایر انواع براده را تولید کنند.

چه نوع پلیسه فلزی تولید می شود؟

طیف گسترده ای از فلزات در فرآیندهای تولیدی قرار می گیرند که تراشه و ضایعات آهن تولید می کنند. این لیست از مواد شامل موارد زیر هستند:
•فولاد
•فولاد ضد زنگ
•مس
•آهن
•قلع
• آلومینیوم
• برنج
• کاربید
همه این مواد قابل بازیافت هستند. برخی از آنها (مثلاً مس ، برنج ، آلومینیوم و قلع) حاوی آهن نیستند و به گروه فلزات غیر آهنی تعلق دارند. برخی دیگر حاوی آهن هستند و به گروه فلزات آهنی تعلق دارند که در نهایت تبدیل به ضایعات آهن می شود.

ارزش براده ی شما چقدراست؟

ریال به ریال ، ارزشمندترین ضایعات آهن متعلق به دسته غیر آهنی ها است. ضایعات آهنی نیز دارای ارزش قابل توجهی هستند ، اما منفعت کمتری را نسبت به همتایان غیر آهنی خود به ارمغان می آورند. قیمت های ارائه شده توسط کارشناسان منطقه ای بازیافت به ماده و نه منبع آن بستگی دارد. این بدان معنی است که یک ریال از پلیسه فلز به اندازه یک ریال از هر نوع ضایعات آهن یا فلز دیگر ارزش دارد. به طور طبیعی ، وزن کلی موادی که شما بازیافت می کنید نیز تعیین می کند که چقدر می توانید از آنها درآمد کسب کنید. اگر شرکت شما مقادیر زیادی براده تولید می کند ، می توانید انتظار درآمد بالایی را از آنها داشته باشید.

غلبه بر مشکلات مربوط به بازیافت ضایعات آهن

مشاغل تولید کننده براده می توانند نسبت به جمع آوری و ذخیره این مواد دچار مشکل شوند. این تا حدودی درست است ، زیرا آنها مجبور به تولید محصولات خود که شامل لبه های تیز و اشکال نامنظم میشوند هستند. از سمتی، جمع آوری براده، می تواند امری زیرکانه باشد. خوشبختانه ، فناوری مدرن سیستم های خلاء ای تولید کرده است که این روند را ایمن تر و آسان تر می کند.
ذخیره سازی چالش دیگری را هم ایجاد می کند ، به خصوص اگر پلیسه های زیادی را در حجم بالا جمع آوری کنید. خوشبختانه ، مراکز بازیافت امروزه یک راه حل آماده ارائه می دهند.با یک تماس تلفنی، آنها می توانند سطل یا ظروف مناسبی را در اختیار شما قرار دهند که در صورت لزوم می توانید آنها را از براده پر کنید. بهترین شرکت بازیافت هم این سطل ها را برده و آنها را از شما دور میکند.
تراشه های فلزی اغلب در روغن(روان کننده های) صنعتی یا ضد یخ ها استفاده میشوند. برخی از شرکت ها از ماشین آلات تخصصی برای پاک کردن مایعات آلوده کننده ی براده قبل از بازیافت استفاده می کنند. با این حال ، مراکز بازیافتی مجهز می توانند این کار را به عنوان بخشی از پردازش طبیعی خود انجام دهند.

مزایای زیست محیطی

سود مالی تنها پاداش بازیافت پلیسه ی فلز نیست. شما همچنین با کاهش نیاز به تولید بیشتر فلز به محافظت از محیط زیست کمک می کنید. همچنین میزان فضای مورد نیاز محل های دفن زباله را کاهش می دهید. و اگر براده های شما با روغن یا مواد آلوده دیگر پوشیده شده باشد، به شما در حفاظت از آبهای زیرزمینی کمک می کند.

بهبود برند شرکت شما

دلیل دیگری برای بازیافت براده ها و سایر زباله های شما وجود دارد: بعد رقابتی در بازار. مطالعات نشان می دهد شرکت هایی که برنامه های بازیافت دارند چهره عمومی جذاب تری ایجاد می کنند که این تأثیرات مثبتی بر مشتریان و سایر خریداران دارد. به نوبه خود ، این احساس مثبت می تواند به افزایش مشاغل و سود در دراز مدت منجر شود.
آیا علاقه دارید از مزایای بازیافت پلیسه آهن بهره مند شوید؟ امروز با متخصصان بازیافت شرکت مبین فولاد آسیا تماس بگیرید. مراکز خوش نام در منطقه شما دارای امکاناتی هستند که برای پردازش مواد با مقادیر صنعتی مناسب اند. همچنین آنها امکانات حمل و نقل را ارائه می دهند
فقط مقدار کمی براده دارید؟ برنامه خود را مطابق با استفاده از سطل یا ظروف نگهدارنده پیش ببرید. آیا یک مجموعه بزرگ دارید که هر هفته مقادیر زیادی براده تولید می کند؟ متخصصان ما می توانند با یک برنامه راحت و سفارشی نیازهای شما را برطرف کنند. در پایان ، شما با شرکت در یک فعالیت آینده نگرانه درآمد اضافی ایجاد خواهید کرد همچنین می توانید در بین سایر رقبای خود قد علم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.