ضایعات صنعتی چیست؟چگونه تولید و بازیافت میشود؟

بازیافت ضایعات صنعتی می تواند به شکل مثبتی بر کسب و کارهای مختلف تأثیر بگذارد. در ادامه به بررسی این مقوله می پردازیم.
تمام فلزات با ارزش هستند، بخصوص ضایعات آهن که اغلب مانند زباله با آنها برخورد می شود. بسیاری از مصرف کنندگان و مشاغل درک نمی کنند که فلزات بدون از دست دادن ارزششان به راحتی قابل بازیافت اند.
آنها ممکن است تعجب کنند که امروزه چه مقدار ضایعات فلزی بازیافت می شوند و چقدر فلزاتی مانند آلومینیوم ، فولاد و مس برای تولید کنندگان ارزشمند هستند.
بازار جهانی بازیافت فلزات طی چند دهه گذشته بطور چشمگیری گسترش یافته است و بازیافت ضایعات صنعتی به عنوان یک مؤلفه اصلی برای مشاغل بزرگ که به دنبال کاهش هزینه ها با استفاده از بازیافت فلزات هستند ، ظاهر شده است.
امروزه صنایع بسیاری وجود دارند که محصولات آنها منجربه تولید ضایعات می شود ، از تولید خودرو گرفته تا جداره های آلومینیومی ،ساخت و ساز و هواپیماها. با تولید ضایعات آهن، افزایش میزان بازیافت این فلزات از همیشه مهم تر می شود، بخصوص برای کمک به صنایعی مانند فولاد سازی که وابسته به ضایعات بازیافتی هستند تا سطح تولید بالا و مقرون به صرفه خود را حفظ کنند.
اگر شما علاقه مند به جمع آوری و فروش ضایعات آهن هستید، مهم است بدانید که بهترین راه پیدا کردن ضایعات فولاد، آلومینیوم و مس چیست.
ممکن است شما ازتعداد گزینه های پیش روی خود شگفت زده شوید.

خرید و فروش ضایعات صنعتیمنابع تولید ضایعات آهن عبارت اند از:

•ساختمان های قدیمی
•پل ها
• اتومبیل
• هواپیما
• لوازم خانگی
• مبلمان خانگی
• مناطق ساخت و ساز ساختمانی
• و بسیاری از مشاغل موجود در روزنامه محلی شما

بازیافت ضایعات صنعتی چیست؟

بیش از یک قرن، بازیافت ضایعات صنعتی نقش مهمی در موفقیت شرکت های برتر تولید کننده ایفا کرده است.
توانایی استفاده از “زباله” و تبدیل آن به یک محصول آماده ، یکی از مهمترین عواملی است که برای مثال در صنعت فولاد سازی ، که به صنعت بازیافت ضایعات آهن وابسته است ، برای کمک به ایجاد کالاهای جدید برای تولید استفاده می شود.
سطح بالای تولید به دلیل بازیافت ضایعات آهن امکان پذیر است ، زیرا خرید محصولات بازیافتی بسیار کم هزینه تر از نیاز به تهیه فلزات جدید با استخراج سنگ معدن خام است – فرآیندی که نه تنها بسیار گران قیمت بلکه بسیار مضر برای محیط زیست ماست.
خوشبختانه ، امروزه ضایعات بازیافت شده بیشتر و بیشتر در محصولات مصرفی جدید استفاده می شود.
براساس اعلام بانک جهانی ، رشد تولید ناخالص داخلی در صنعت ضایعات در سال ۲۰۱۸، ۳٫۰٪ بود که از سال ۲۰۱۵ و از زمانی که در ۲٫۴٪ قرار داشت ، رشد مداوم را پیش گرفته است.
در سال ۲۰۱۷ ، کل فعالیت های اقتصادی حاصل از بازیافت ضایعات آهن در ایالات متحده به ۱۱۷ میلیارد دلار افزایش یافت همچنین این صنعت بیش از ۵۳۴۰۰۰ شغل ایجاد کرده است.
از نظر اقتصادی ، صنعت بازیافت ضایعات آهن یک موفقیت جهانی بوده است.
روند بازیافت ضایعات هدر رفتی ندارد ، بنابراین محصولات دور ریخته شده قدیمی نیز می توانند با موفقیت به مواد اولیه ی محصولات جدید تبدیل شوند.
در این فلزات بازیافت شده ارزش زیادی وجود دارد و بسیاری از صنایع امروزی ضایعاتی تولید می کنند که قابل بازیافت است.
صنعت تولید اتومبیل بخشی است که ضایعات صنعتی زیادی را از قطعات باقیمانده در وسایل خود ایجاد می کند همین امر برای تولید کنندگان اطاق اتومبیل نیز صادق است که تولید کنندگان کشتی و هواپیما نیز همین کار را انجام می دهند.
همچنین صنعت ساخت و ساز یکی از منابع معتبر برای ضایعات آهن است که مقدار قابل توجهی از فلزات باقیمانده مورد استفاده در ساخت منازل جدید ، دفاتر و ساختمان های دیگر را تولید می کند.
شرکت های سقف سازی نیز با ورقه های فلزی سر و کار دارند ، در حالی که سازندگان لوازم برقی از فلز در کابل کشی ، ترانسفورماتورها و اتصالات استفاده می کنند وهر دو ضایعات آهن زیادی را تولید می کنند.
در حقیقت صنایعی که محصولاتی را برای خانه شما مانند لوازم خانگی ،مبلمان و مواد غذایی کنسرو شده تولید می کنند ، در طول فرایند تولید محصولشان با ضایعات زیادی سر و کار دارند.
این شامل شرکت های بسته بندی مواد غذایی و تولید کنندگان وسایل آشپزی خانه یا مبلمان نیز می شود.
در مجموع ،این صنایع ضایعات فلزی زیادی تولید می کنند ، از جمله:
•اهن
•فولاد
• آلومینیوم
• و ضایعات مسی.
از آنجا که ضایعات آهن کالایی است که می توان بارها و بارها از آن استفاده کرد ، فرآیند بازیافت ،ضایعات را مرتباً دسته بندی ،جمع آوری جهت حمل ،خرد و سپس ذوب می کند.
نتیجه نهایی محصولی است که برای تولید کنندگان مناسب است و هر بار که بازیافت می کنیم ، به طور چشمگیری به محیط زیست خود کمک می کنیم.

چرا بازیافت ضایعات آهن برای محیط زیست مهم است؟

درست همانطور که بازیافت ضایعات صنعتی با تهیه فلزات مورد نیاز برای تولیدکنندگان ، نقش مهمی در اقتصاد ما ایفا می کند ، ضایعات را از محل های دفن زباله نیز دور نگه میدارد زیرا فلزات حاوی سمومی مانند جیوه و سرب هستند که می توانند خاک و آب را آلوده کنند.
همچنین این نکته مهم است که تولید کنندگان پیشرو به جای اتکا به استخراج فلز خام ، به استفاده از فلزات بازیافت شده ادامه دهند. انجام این کار منجر به کاهش چشمگیر در مصرف انرژی می شود.
آلومینیوم بازیافتی به ۹۵ درصد انرژی کمتری نیاز دارد ،به همین ترتیب مس به ۹۰ درصد و فولاد به ۵۶ درصد انرژی کمتر نسبت به استخراج نیاز دارند .
به طور کلی ، صنعت ضایعات به کاهش انرژی مورد نیاز برای تولید مواد اولیه جدید برای ساخت و ساز کمک می کند.
بازیافت ضایعات آهن باعث کاهش استفاده از مناطق دفن زباله و جلوگیری از تخریب زیستگاه ها طی عملیات استخراج می شود.
فرآیند بازیافت ضایعات آهن مراحل مختلفی را شامل می شود که با جمع آوری شروع می شود و ضایعاتی ها می توانند امروزه تعداد فزاینده ای از صنایع مختلف را هدف بگیرند که ضایعات قابل توجهی را تولید می کنند.

چه مناطقی شانس بالایی برای تولید ضایعات دارند؟

اگر به دنبال آهن قراضه هستید ، در مورد صنایعی که از فلز زیادی استفاده می کنند ، فکر کنید. برای مثال تعمیرگاه ها
اگر دارای سیستم گرمایشی و تهویه مطبوع متمرکز هستید ، این سیستم ها نهایتا ازبین می روند و نیاز به تعویض دارند.
شرکت هایی که کار تعویض را انجام می دهند اغلب مواد قابل بازیافت زیادی تولید می کنند. بدنه بیرونی این سیستم ها به طور معمول از جنس آلومینیوم است و لوله های مسی در داخل آن وجود دارد و تعداد زیادی مس ، موتور الکتریکی و فولادی وجود دارد که نیاز به تعویض توسط تعمیرکار دارند.
همچنین ممکن است لوله های مسی در خانه یا محل کار خود که نیاز به تعویض دارند منبع قابل توجهی از ضایعات هستند.
لوله کش ها اغلب هنگام نصب شیر آب ، توالت ، وان و آب گرم کن ها با لوله های چدنی شکسته و رشته های مسی سروکار دارند.
سیم کشی برق نیز منبع خوبی از ضایعات است. ضایعات توسط برق کار ها هنگام قطع قطعات ایجاد می شوند و در نتیجه مقادیر کمی از سیم قراضه را تولید میکنند که مجموع این سیم ها مقدار قابل توجهی مس را در پی دارد.
همین مسئله در مورد شرکت هایی که درها و پنجره ها را جایگزین می کنند ، صادق است. بادشکن ها اغلب با قاب های آلومینیومی ساخته می شوند و در هنگام تعویض ضایعات آلومینیومی محسوب می شوند، همچنین تمام توری ها از جنس آلومینیوم اند.
علاوه بر این ، پیمانکاران عمومی منبع خوبی برای تولید ضایعات هستند ، اما مکانیک های اتومبیل نیز در هنگام تعمیر اتومبیل ، با بسیاری از ضایعات سر و کار دارند و با همه چیز از رینگ های آلومینیومی گرفته تا دینام ، استارت و مبدل های کاتالیزوری سروکار دارند، همچنین کارگاه های ماشین سازی با مقادیر زیادی از آلومینیوم ، فولاد ضد زنگ و فلزات دیگر کار می کنند.

راه حل های بازیافت ضایعات صنعتی

امروزه بسیاری از صنایع، ضایعاتی را تولید می کنند که بعنوان “زباله” کنار گذاشته می شوند اما اگر این ضایعات با موفقیت بازیافت شوند، برای ساخت محصولات جدید مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که می توان از فلزات بطور مکرر استفاده کرد ، بسیاری از صنایع مهم به فلزات بازیافت شده به عنوان منبع مواد اولیه متکی هستند و همه ما باید سخت تلاش کنیم تا اطمینان حاصل شود که این موضوع همچنان ادامه میابد.
با افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای محصولات جدید ، نیاز به رشد بیشتر فلزات نیز وجود دارد ، به همین دلیل نیاز به بازیافت بیشتر ضایعات صنعتی به وجود می آید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.