شاید درحال تمیز کردن و یا خونه تکانی باشید و  نیاز دارید که کمی از وسایل های از کار افتاده و جمع‌شده در اطراف خانه را دور بریزید. شاید شما کمی از آنها را گلچین کرده اید و برخی از آنها را برای فروش کنار گذاشته اید. اما وقت آن است ک در سخت ترین موقعیت ها قرار بگیرید و به سادگی بقیه را دوربریزید.

مقدار قابل توجهی از آن به ناچار در سطل زباله می رود. اما در نظر بگیرید: شما هنوز به کسی پول می دهید تا آن را برای شما از بین ببرد. چرا در عوض آن پول دریافت نمی کنید؟ فقط به دنبال ضایعات آهن باشید. ممکن است تعجب کنید که از شر چه چیزی خلاص می شوید و چه چیزی می تواند برای شما پول نقد به ارمغان بیاورد. البته ناگفته نماند ک ضایعات آهن شما دوباره مورد استفاده قرار میگرد و این یک معامله دو سر سود می باشد

لوازم خانگی

یک نقطه شروع خوب استفاده از لوازم خانگی قدیمی است که ممکن است در اطراف خانه داشته باشید. وسایل بزرگتر قسمتی  هستند که بیشترین پول را دریافت می کنید – فر، ماشین لباسشویی و خشک کن، یخچال، آبگرمکن. حتی لوازم خانگی کوچک  – که اغلب با آلومینیوم یا فولاد ساخته شده اند – می توانند به عنوان ضایعات آهن به کار روند. اگر این لوازم  از آلومینیوم که یک فلز غیرآهنی است ساخته شده باشند، از فلزات آهنی که حاوی فولاد آهن  هستند، ارزشمندتر خواهند بود. برای تشخیص آهن می توانید از یک آهنربا استفاده کنید اگر آهنربا بچسبد، فلز آهنی است. اگر نه، می توانید به اجزای غیر آهنی نگاه کنید. فلزات غیرآهنی می توانند سود آور تر باشند.

لوازم خانگی شما، به خصوص مدل‌های قدیمی‌تر، می‌توانند حاوی مس نیز باشند که غیرآهنی است و یکی از سودآورترین فلزات قابل بازیافت است. به دنبال سیم پیچ ها و سیم های مسی باشید. مانند سایر ضایعات آهن، درجات مختلفی برای مس وجود دارد که قیمت های مختلفی را در انبار بازیافت ضایعات آهن برای شما تعیین می کند. با این حال، قیمت مس برای فلزات قابل بازیافت در سطح بالایی خواهد بود

دیگر لوازم خانگی که میتواند به عنوان ضایعات استفاده شوند عبارت اند از :

-ماشین ظرفشویی

-فریزرها

-مایکروویوها

– وسایل برقی کوچک

اگر شک دارید، میتوانید  با مرکز بازیافت ضایعات آهن تماس بگیرید یا وب سایت آنها را بررسی کنید تا ببینید آنها چه چیزی را می پذیرند.

بازیافت لوازم خانگیوسایل لوله کشی

به دنبال ضایعات  مس و برنج باشید. در این صورت میتوانید درآمد بیشتری کسب کنید. مس بیشتر رنگ قرمز دارد، در حالی که برنج معمولاً زرد رنگ است. لوله ها و اتصالات لوله کشی منابع عالی برای هر دو هستند. شیرهای حمام، دستگیره درها و وسایل روشنایی را نیز بررسی کنید.

احتمالا به راحتی نمیتوان از آنها گذشت و به عنوان ضایعات آهن فروخت مگر اینکه اخیراً تحت بازسازی قرار گرفته باشند یا کارهای پیمانکاری انجام داده باشید. اطمینان حاصل کنید که دفعه بعد که بازسازی می کنید از این نوع ضایعات آهن  سودآور غافل نشوید.

آلومینیوم و مس بیشتر

می‌توانید آلومینیوم را در دستگاه‌های الکترونیکی قدیمی مانند رایانه‌ها و کنسول‌های بازی و همچنین قطعات خودرو و بدنه دوچرخه پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که بهترین راه برای بازگرداندن پول ضایعات آهن از اقلامی مانند تلویزیون های قدیمی یا نمایشگرهای رایانه ممکن است به زمان و تخصص بیشتری یا مقدار کافی از این موارد نیاز داشته باشد تا ارزش تلاش را داشته باشد. شما می توانید مقداری سیم مسی را از این اقلام برداشت کنید، اما به طور کلی چیزی نیست که برای هر واحد درآمد بیشتری داشته باشد، و این در صورتی است که شما خوش شانس باشید. همین امر در مورد فلزاتی که ممکن است از آنها استخراج کنید، از جمله مقادیر کمی آلومینیوم و فولاد ضد زنگ نیز صدق می کند. وسایل الکترونیکی قدیمی مانند اینها نیز می تواند دردسر ساز نیز باشد.

دیگر منابع ضایعات آهن

آباژور ها، اجاق های کباب پزی و ماشین های چمن زنی ،ماشین ها، صندلی ها و قفسه ها مکان های خوبی برای جستجوی ضایعات آهن هستند.درب و پنجره های مستعمل  و مبلمان باغی فلزی منابع بالقوه ای هستند. و در حالی که به دلیل ماهیت خورنده بودنشان از بسیاری از محصولات جدید حذف شده اند، آهن را می توان در لوله های قدیمی، باربیکیو و بخاری های گازی نیز یافت.

بازیافت ضایعات آهن در انبار ضایعات

اگر هنوز مطمئن نیستید که چه نوع قراضه ای دارید یا زمان کافی برای تجزیه و تحلیل و مرتب سازی ندارید می توانید با تیم مبین فولاد آسیا تماس بگیرید و یا با مراجعه به وب سایت میتوانید با انواع ضایعات و نحوه بازیافت و همچنین نحوه بارگیری آن ها آشنا شوید.

برای کسب درآمد از طریق فروش ضایعات آهن خود می توانید با مراجعه به آخرین نرخ ضایعات اعلام شده کارخانه ها ، ضایعات خود را به بالاترین قیمت در شهر مورد نظر خود به فروش برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.