راهنمای جمع آوری ضایعات ساختمانی

وقتی که شما در کار ساخت و ساز ، نوسازی و یا تخریب فعالیت دارید می خواهید در هزینه های دفع ضایعات ساختمانی خود صرفه جویی کنید که با اینکار برای محیط زیست قدمی مثبت هم برمی دارید. طبق گزارش EPA ، ایالات متحده در سال ۲۰۱۷، ۵۶۹ میلیون تن زباله ساختمانی تولید کرده است ، که این بیش از دو برابر ضایعات جامد شهری تولید شده است. شما هم ممکن است ساختمان یا یک اتاق را از بین ببرید و برای بازیافت مواد باقی مانده و بهره گیری از یک جریان جدید درآمدی، برنامه ای در سر داشته باشید.

این یک ایده بی نظیراست. با این حال ،از کجا می دانیدضایعات ساختمانی قابل بازیافت هستند؟ اطمینان از اینکه تمام ضایعات  ساختمانی شما به درستی مدیریت و همه چیز با خیال راحت و ایمن از طریق کانال های مناسب انجام شود امری ضروری است.

 

اهمیت تفکیک ضایعات آهن

پس از تخریب کامل سازه یا اتاق مورد نظر خود ،در مرحله بعدی شما باید جداسازی مواد را انجام دهید. بسیاری از مواد قابل بازیافت اند، اعم از بلوک های بتونی و سیمانی تا چوب، اما ما بر روی فلزات و ضایعات فلزی متمرکز خواهیم شد.

یکی از دلایل جداسازی ضایعات  فلزات این است که اگر اینکار را نکنید و به انبار ضایعات ببرید زمان زیادی باید صرف تفکیک این فلزات در آنجا منتظر بمانید. علاوه بر این، با تفکیک نکردن این فلزات ، خطر از دست دادن پول بیشتری را خواهید داشت. به عنوان مثال ، فلزات مختلف می توانند ارزش متفاوتی داشته باشند.در واقع اگر یک فلز با ارزش با فلزی که قیمت کمتری دارد ترکیب شود، میتواند پولی را که از تفکیک و پردازش صحیح ،در جیب شما میرفت را کاهش دهد.

دلیل دیگر برای تفکیک ضایعات  ساختمانی شما این است که برخی شهر های ایالات متحده  قوانین مختلفی را در مورد نحوه استفاده و دفع مواد مذکور دارند. به عنوان یک سازمان ، باید تمام تلاش خود را بکنید تا مطابق با کلیه مقررات و الزامات مربوط به دفع ضایعات  ساختمانی پیشروی کنید.

لوله کشی های مسی منبع طبیعی و عالی برای شما جهت جدا سازی، بازیافت مجدد و درآمد اضافی هستند.

قوانین ضایعات ساختمان در ایالت شما

در اینجا لیستی از قوانین حاکم بر استفاده از فلزات مختلف مطابق راهنمایی تهیه شده توسط شورای بازیافت شمال شرق و همچنین قوانین کلی این کار قرار داده شده است.

قوانین ضایعات میشیگان

میشیگان هیچ قانون اجباری برای بازیافت ضایعات  ندارد. آنها درمورد مواد خاص مقررات خاصی هم دارند. با این حال ، برای ضایعات آهن  ، آنها قانون خاصی  وضع نکرده اند.

ضایعات در فلوریدا

مشابه میشیگان ، هیچ قانون اجباری برای بازیافت وجود ندارد. باز هم ، مقررات مربوط به دفع مواد خاص وجود دارد. که ما آنها را در متن ذکر نکرده ایم.

سایر ایالت های اطراف مانند آلباما ، اوهایو ، جورجیا ، کنتاکی ، ایلینویز و ایندیانا ساختار نظارتی مشابهی دارند و قوانین سفت و سختی را درباره ی چگونگی بازیافت مواد خاص  یا ضایعات ساختمان وضع کرده اند. بعضی از ایالت ها شامل قوانین اجباری برای بازیافت هستند ، در حالی که برخی از قانون خاصی پیروی نمی کنند. قبل از استفاده یا بازیافت مواد ، حتماً با قوانین ایالت خود آشنا شوید ،چرا که ممکن است ایالت هایی در مناطق مشابه کشور دارای آیین نامه های یکسانی نباشند.

* توجه: برخی ایالت ها قوانینی را برای “برچسب زدن و نگهداری” به کار می گیرند ،تا ازعدمِ سرقتی بودن مواد تا زمان بازیافت و پرداخت نهایی اطمینان حاصل کنند.

در انبار بازیافت ضایعات آهن

از انبار بازیافت ضایعات ساختمانی چه انتظاری دارید؟ برخی جزئیات براساس ایالت شما متغیراست ، اما برخی از مقررات نیز وجود دارند که در همه ی ایالات مشترک اند. نمونه ای از این استانداردهای جهانی شامل تولید شناسه معتبر و ارائه ی اثر انگشت ، تصویر ۳در۴ و یا امضا برای ثبت سوابق هر معامله در دوره های یک تا سه ساله است.

جزئیات بر اساس ایالات

در اینجا لیستی از برخی قوانین خاصِ انبارهای ضایعات آورده شده است که بر اساس هر ایالت تفکیک شده اند.

میشیگان

شماره پلاک کامیون حمل ضایعات  شما را ثبت می کند

فلوریدا

از افرادی که مایل به فروش ضایعات آهن   هستند ، اثر انگشت گرفته  و نگهداری می کند.

جورجیا

از مواد بازیافتی (ضایعات آهن) شما عکس می گیرد ،شماره ی وسیله ی نقلیه شما را ثبت میکند  و شما از خرید مواد قابل بازیافت بین ساعات ۷ شب تا ۷ صبح منع می شوید.

آلاباما

انبار های ضایعات برای مواد مسی ، تهویه کننده های هوا یا قسمت هایی از مبدل های کاتالیزوری که بیش از ۵۰ دلار باشد ، پول نقدی نمی پردازند. آنها همچنین برای معاملات بیش از ۵۰۰ دلاری پول نقد پرداخت نمی کنند،بلکه در عوض چک صادر می کنند. آنها همچنین مدل وسیله نقلیه و همچنین شماره پلاک  وسیله نقلیه حمل ضایعات شما را ثبت میکنند.

اوهایو

اطلاعات وسیله نقلیه شما از جمله شماره پلاک را ثبت کرده و همچنین در هنگام انجام معامله یک عکس ۳ در۴ از فروشنده می گیرد

ایندیانا

از فروشنده یک عکس ۳در۴ می گیرند

کنتاکی

اطلاعات مربوط به وسیله نقلیه شما را گرفته و همچنین ضایعات خریداری شده را فیلمبرداری و ضبط می کنند چون از ملزومات عقد قراداد است.

ایلینویز

اگرجنس فروشی یک دستگاه تهویه هوا باشد و بیش از ۱۰۰ دلار ارزش گذاری شود ، چک صادر میکنند.

ما همه این ایالات ها را ذکر کردیم تا این نکته را بیان کنیم که می تواند اختلافات گسترده ای بین ایالات وجود داشته باشد ، حتی اگر آنها در یک منطقه جغرافیایی قرار داشته باشند یا با هم هم مرز باشند. این ایالتها در میانه غربی و جنوبی قرار دارند. با این حال ،هر ایالت قوانین منحصر به خود را داراست.

بازیافت به عنوان یک سازمان

میلگرد و ضایعات ساختمانهمانطور که مشاهده می کنید ، برای افرادی که مایل به بازیافت ضایعات فلزی هستند ، قوانین و مقررات مختلفی وجود دارد. مهمترین دلیل این کار ، جلوگیری از سرقت ضایعات است و این یک نگرانی بی دلیل نیست.

دادگستری ایالات متحده آمریکا

طبق گزارش وزارت دادگستری ایالات متحده بخش خدمات راهنمایی و رانندگی در مورد سرقت ضایعات فلزی “بررسی گزارش رسانه ها در سال های اخیر افزایش سرقت ضایعات آهن را در سرتاسر کشور نشان می دهد ، در حالی که برخی از مناطق دو برابر و سه برابر شدنِ میزان سرقت گزارش شده را نشان می دهند” علاوه بر این ، این گزارش به چندین گزارش خبری اشاره دارد که حاکی از افزایش وقوع جرم است ، یک نمونه گزارش در سال ۲۰۰۶ حاکی از افزایش ۱۵۰ درصدی سرقت ضایعات فلزی دارد.

ساخت و ساز و ضایعات آهن

به عنوان یک  فعال در حوضه ساخت و ساز ، این موضوعی است که شما هر وقت شغلی را شروع می کنید ، احتمالاً آن را در نظر می گیرید . ضایعات ساختمانی ، به ویژه ضایعات فلزی  یا ضایعات آهن ی ، یک هدف بالقوه برای سارقان است. سوال اینجاست که شما چگونه این کار را کاهش می دهید تا بتوانید این مواد را دوباره بازیافت کنید ، چون بعد از تخریب ساختمان و برداشتن و جدا کردن مواد بازیافتی از سایر زباله های ساختمانی با امید به دست آوردن مبلغی اینکارها را انجام داده اید.

اینجاست که ما وارد می شویم.

هرچند که شما هم می توانید ضایعات آهن را خودتان جابجا کنید. با این حال ، دست زدن و حمل و نقل این مواد می تواند کمی مشکل باشد زیرا برخی از این موارد می توانند کاملاً بزرگ و حجیم باشند. این فقط دردسری است که به آن نیازی ندارید.

نکته آخر

آخرین چیزی که شما می خواهید این است که ضایعات خود را به موقع به انبار منتقل کرده و برای اینکار پاداش دریافت کنید. شما می توانید از طریق تیم مبین فولاد آسیا از تدارکات و برنامه ریزی برای انتقال سریع مواد و مصالح استفاده می کند ، بهره ببرید.

ما با شما همکاری خواهیم کرد تا برنامه جمع اوری و ارسال شما بخوبی پیاده سازی شود. ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که هیچ یک از قراضه های شما بر روی زمین باقی نمیماند.

نه تنها از ضرر پیشگیری می کنیم ، بلکه شما مجبور نیستید با مشکلات مختلف هنگام مراجعه به انبارضایعات دست و پنجه نرم کنید. ما همه چیز را برای شما انجام می دهیم تا شما مجبور به انجام آنها نباشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.