فهرست محتوا

در گذشته ضایعات آهن و سایر ضایعات فلزات ، مواد کم ارزشی بودند که از استهلاک مواد با ارزش به وجود می آمدند و مجددا برای ساخت مواد با ارزش به کار می رفتند. با افزایش نرخ جمعیت ، پیشرفت های تکنولوژی ، رقابت های تجاری ، افزایش نرخ انرژی ، تورم و توسعه این تعریف دچار تغییر شد.

امروزه از قراضه آهن به عنوان کالایی با ارزش که گاهاً تا ۹۰درصد ارزش کالای نوی خود را دارا می باشد یاد می شود. اهمیت تجارت ضایعات آهن به قدری زیاد شد که آن را به صنعتی تخصصی و بسیار پویا بدل کرد. از این رو ضایعات آهن به تجارتی ارزشمند و دارای اهمیت در صنایع فولاد کشور و همچنین کارخانجات ذوب فولاد تبدیل شده است.

رشد صنعت ضایعات آهن

امروزه بنگاه های اقتصادی فعال در حوزه صنعت ضایعات فلزی رشد قابل توجهی کردند و دانش را در کنار تکنولوژی به عنوان یک اصل جدایی ناپذیر پذیرفتند.

در گذشته در صنعت قراضه آهن ، نیاز چندانی به دانش آکادمیک ، آموزش و تکنولوژی دیده نمی شد .اما امروزه شاهد شکوفایی و تحول تیم های اجرایی این حوزه هستیم. از آنجایی که سهم و ارزش تجاری حوزه ضایعات به ویژه ضایعات آهن در صنعت فولاد بسیار قابل توجه است.می توان اهمیت تجارت ضایعات آهن را دریافت .

شرکت مبین فولاد آسیا، متخصص درصنعت ضایعات با بهره گیری از کارشناسان حرفه ای به منظور گسترش شبکه تامین و توزیع خود با رویکرد ذینفع سازی علاقه مند به توسعه ارتباط خود با شما می باشد .

 

همین لحظه با ما تماس بگیرید. همکاران ما در چت آنلاین منتظر شما هستند .

   

  ضایعات آهن چیست؟

  به ضايعات فولادی و چدنی كم كربن غیرقابل مصرف، که بازیافت پذیر باشند آهن قراضه می گویند، قراضه آهن اغلب ضایعات نامیده می شود و همچنین به عنوان طلای صنعت فولاد نیز شناخته میشود. از قراضه به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع تأمین فلزات در صنایع مختلف استفاده میشود.

  بازیافت قراضه فولاد، ضرورت استخراج سنگ‌آهن را کاهش داده و نیز انتشار دی‌اکسیدکربن را به میزان چشمگیری محدود کرده است همچنین تاثیر قابل‌ توجهی بر کاهش مصرف انرژی، آب و نیز آلودگی هوا دارد. قراضه فولاد به پشتوانه همین کارآمدی‌ها در جهان به‌عنوان ماده اولیه مورد نیاز در فرآیند تولید محصولات جدید فولادی شناخته شده.

  با بالا رفتن هزینه تامین انرژی کارخانه جات ذوب و ریخته گری ،عدم امکان استفاده از سایر محصولات جایگزین در برخی واحدها ،افزایش مصرف ضایعات آهن به واسطه افزایش تولید فولاد در سالهای اخیر باعث افزایش تقاضا برای ضایعات آهنی شده است .

  از دیگر سوی مقدار عرضه ضایعات آهنی متناسب با تقاضای آن ، افزایش نیافته است که همین امر عدم توازن در عرضه و تقاضا را در پی دارد.بیشتر بودن سهم تقاضا نبست به عرضه فارغ از امکان پیشرفت دانش و تکنولوژی ، روز به روز بر ارزش و اهمیت این کالا ی استراتژیک می افزاید. نرخ ضایعات آهن معمولا نشات گرفته از تقاضاست.

  پارامتر های متفاوتی مانند مقدار تقاضای موثر بر محصول نهایی ،افزایش یا کاهش نرخ محصول نهایی ،افزایش و یا کاهش کالاهای جایگزین ویا مادر مثل سنگ آهن ،گندله آهن اسفنجی می تواند بر نرخ ضایعات آهنی اثر گذار باشد.

  شرکت مبین فولاد آسیا سعی داشته با توجه به رسالت ارزش هایش و بر اساس سهم اثر گذار خود در این صنعت تعادل بین عرضه و تقاضا ،حفظ منافع ذینفعان خود را جزء اولویت های مهمش قرار دهد.

  ضایعات آهن 1

  انواع قراضه و نحوه درجه بندی قراضه

  قراضه‌ها از اهمیت فراوانی برخوردارند زیرا دوباره وارد چرخه تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین نحوه درجه‌بندی انواع قراضه و سطح کیفیت متفاوت آن در صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. درجه‌بندی انواع قراضه را خلوص آهن موجود در آن مشخص می‌کند.

  نحوه درجه بندی ضایعات آهن (قراضه) توسط کارخانجات فولاد تعیین میشود و روش معمول درجه بندی به شرح زیر می باشد که همیشه هم از سوی کارخانجات فولاد رعایت نمی گردد.

  انواع قراضه

  معمولا اکثر افراد تصوری یکسان از قراضه آهن دارند. رایج ترین برداشتی که بسیاری از مردم در مورد قراضه آهن دارند، مربوط به آهن آلات ضایعاتی است که بعد از تخریب ساختمان های قدیمی به دست می آید. ولی با این حال، باید گفت که قراضه ،محدود به آهن آلات قدیمی که از ساختمان و به طور کلی آهن آلات کهنه نمی باشد. بلکه علاوه بر این، قراضه آهن دارای انواع مختلفی است، که بر اساس درجه های آن تقسیم بندی می شود. قراضه ها انواع مختلفی دارند که در صنعت با تعاریف مختلفی از آنها نام برده می شود. از این رو ، قراضه آهن به درجه بندی های مختلفی تقسیم می شود.

  ضایعات آهنی درجه سوپر ویژه

  درجه سوپر ویژه

  قراضه های درجه سوپر ویژه که می توان گفت در تقسیم بندی انواع قراضه ها در جایگاه بالاتری قرار دارند و بیشتر مورد توجه هستند، این قراضه ها شامل قراضه هایی مانند آهن آلات ساختمانی مانند تیر آهن، خرده میل گرد، گوش ورق ضخیم، نبشی، ناودانی و غیره می شوند. قراضه های درجه سوپر ویژه ارزش بیشتری در مقایسه با قراضه های دیگر دارند و از اهمیت زیادی برخوردار می باشند.

  ضایعات آهنی درجه ویژه

  درجه ویژه

  یکی از انواع تقسیم بندی ها قراضه ها به درجه ویژه می باشد. منظور از قراضه درجه ویژه، ، ورق روغنی و سیاه و فاقد زنگ زدگی، قالب بتن، سر تیر آهن، تکه نبشی، تکه ناودانی، انواع میلگرد و انواع تسمه های آهنی ضخیم، قالب های بتنی با کسر، رینگ اتومبیل، موتور یخچال اوراق شده به همراه افت ، پرس میلگرد، لوله سیاه ضخیم، کناره ورق های ضخیم و غیره می باشد.

  ضایعات آهنی درجه 1 - ضایعات آهن | قیمت ضایعات آهن و قراضه آهن | مبین استیل

  درجه یک

  نوعی دیگر از قراضه های آهن وجود دارند که قراضه های درجه یک نامیده می شوند. قراضه هایی مانند میلگرد کلافی، قوطی و پروفیل ، سر و ته آبگرمکن، انواع لوازم موتوری سبک و سنگین، شاسی اتومبیل،انوع ورق های روغنی و سیاه رنگ دار ، انواع چرخ‌دنده، ریل ، چرخ و محور قطار ،سروته شوفاژ بدون رسوب و غیره از این دست می باشند.
  در قراضه های درجه یک حداقل میزان آهن ۹۷ درصد می باشد و سه درجه باقی را فسفر و گوگرد هر یک ۰/۵ درصد، مس، کرم و نیکل هر یک ۰/۰۲ درصد، مولیبدن ۰/۱ درصد، عناصر مس، نیکل، مولیبدن، کرم در مجموع ۰/۳۵ و سرب و روی و قلع هر یک۰/۰۳ درصد تشکیل می دهند

  ضایعات آهنی درجه 2 - ضایعات آهن | قیمت ضایعات آهن و قراضه آهن | مبین استیل

  درجه دو

  اهمیت قراضه های درجه دو بعد از قراضه های درجه یک قرار دارد، این قراضه های در مقایسه با قراضه های درجه یک، به میزان ۳ در صد کمتر آهن دارند. یعنی حداقل میزان آهن در این قراضه ها ۹۴ درصد می باشد. که شش درصد باقی را سایر عناصر و فلزات تشکیل می دهد. به قراضه هایی مانند ضایعات درب و پنجره آهنی مستعمل ، تنه دو چرخه و موتور سیکلت، انواع توری، میلگرد کلاف شده ،آبگرمکن بدون رسوب برش خورده، لوله گالوانیزه ، انواع لوله سبک ، سیم جوش، تسمه‌های کلاف شده، ، ورق‌های گالوانیزه، اتصالات گالوانیزه، سیم بسته‌بندی بدون زنگ‌زدگی ،همگی ازجمله قراضه‌های درجه‌ دو محسوب می‌شوند.

  ضایعات آهنی درجه 3 - ضایعات آهن | قیمت ضایعات آهن و قراضه آهن | مبین استیل

  درجه سه

  قراضه های درجه سه، بخش دیگری از قراضه های آهن می باشند، که در مقایسه با انواع قراضه های دیگر مشخص می شود. حداقل میزان آهن در این قراضه ها ۹۲ درصد می باشد، که نسبت به قراضه های درجه یک و دو کمتر است. ۸درصد عناصر باقی مانده را سایر عناصر مانند فسفر، مس، نیکل، سرب، روی و غیره تشکیل می دهد. ورق گالوانیزه مستعمل و رنگ خورده، حلب بهداشتی فله، منبع اگزوز ماشین و شلنگ‌های فشارقوی سوخته ازجمله قراضه درجه سه به شمار می‌روند.

  ضایعات آهنی درجه آلیاژی - ضایعات آهن | قیمت ضایعات آهن و قراضه آهن | مبین استیل

  درجه آلیاژی

  منظور از قراضه های آلیاژی ضایعات آهنی  هستند که دارای درصد بیشتری از  عناصر  کروم، منگنز، نیکل ،روی و غیره می باشد، که به این قراضه ها، قراضه های آلیاژی می گویند. قراضه هایی مانند، میل لنگ، چرخ دنده؛ کمک فنر برش خورده ، سیم بکسل خرد شده ، تسمه فنر و غیره از جمله قراضه های آلیاژی می باشند.

  ضایعات روغنی و ضایعات گالوانیزه - ضایعات آهن | قیمت ضایعات آهن و قراضه آهن | مبین استیل

  ضایعات روغنی و ضایعات گالوانیزه

  ضایعات روغنی و ضایعات گالوانیزه از دیگر قراضه ها می باشند. معمولا در صنایع تولید قطعات خودرو و ماشین سازی و… قراضه های آهن روغنی یافت  می شود و قراضه هایی مانند دکل های برق ، لوله آب و غیره از جمله قراضه های ضایعات گالوانیزه می باشند که معمولا با لایه ای از روی پوشانده شده اند .

  ضایعات آهن | قیمت ضایعات آهن و قراضه آهن | مبین استیل

  ضایعات حلب

  ضایعات حلب به دو دسته ، حلب فله و حلب پرسی تقسیم بندی می شوند،که  شامل ورق های بهداشتی وغیر بهداشتی هستند.  قوطی کنسروها و انواع گالون ها و ظروف حلبی استفاده شده در مصارف خوراکی جزء ورق های بهداشتی هستند .ورق های غیر بهداشتی شامل انواع ورق های صنعتی استفاده شده در خودرو و  اجزای  آن مثل انواع فیلتر های خودرو و فیلترهای صنعتی ، باک خودرو ،ورق های استفاده شده در نمای ساختمان مانند لوازم خانگی و دکوراسیون ، بدنه کولر و…

   

  فروش ضایعات آهن : چگونه ضایعات فلزی را بفروشیم؟

  میلیون‌ ها تن قراضه در گاراژ ها و زیرزمین‌ ها در سراسر کشور بلا استفاده مانده است، در حالی که فروش ضایعات آهن می‌ تواند مقدار قابل توجهی درآمد برای شما به همراه داشته باشد. اما بردن ضایعات برای فروش آن می تواند فرآیندی دشوار باشد، به خصوص اگر مطمئن نیستید که چگونه ضایعات خود را آماده فروش کنید، یا هرگز از ابتدا به زباله دان ضایعات آهن نرفته اید.

  با توجه به این مطلب می توان نتیجه گرفت تقریبا در خانه هر یک از ما سرمایه هایی به نام ضایعات وجود دارد که می توان آن هارا فروخت و به یک درآمدی رسید که میزان این درآمد به حجم مواد شما برای فروش بستگی دارد هر چه حجم بیشتری مواد برای فروش ضایعات آهن داشته باشید قطعا می توانید پول خوبی به دست بیاورید البته باید بدانید که فروش ضایعات آهن و همچنین خرید آن قائده و قواعد خود را دارد که اگر از آن ها مطلع نباشید سرتان کلاه می رود.

  چگونه از فروش ضایعات آهن به درآمد برسیم؟

  فروش ضایعات آهن می تواند یک پیشنهاد سود آور یا یک کار بیهوده باشد. فاکتور های زیادی در سود آوری نقش دارند، از جمله اینکه جمع آوری و بارگیری مواد، و نرخ ادامه کار هنگام فروش آن چقدر سخت است . در راهنمای سریع خود برای فروش ضایعات، آن را ساده نگه داشتیم: یک پالت محکم بسته بندی شده از قفسه های فولادی منسوخ را انتخاب کردیم که به راحتی در کامیون ما بارگیری می شد. اما این نکات مهم نیست که چه چیزی را از بین ببرید.

  وسیله نقلیه خود را برای فروش ضایعات آهن انتخاب کنید

  شما می توانید از هر نوع وسیله نقلیه ای برای حمل ضایعات آهن به مکان مورد نظر استفاده کنید.اگرچه، برای بارهای سنگینی که حمل آن ها در ماشین های کوچک دشوار است پیشنهاد می کنیم از یک خودروی بزرگ تر مانند تخت وانت باز استفاده کنید ، زیرا یک تخت وانت باز امکان تخلیه آسان توسط جرثقیل را فراهم می کند. اگر ضایعات خود را در یک وسیله نقلیه دربسته، مانند خودرو های شاسی بلند یا هاچ بک، ببرید، تخلیه به عهده شماست.

  فروش ضایعات آهن در شرکت مبین فولادانتخاب جنس ضایعات برای فروش

  در مرحله بعد، ضایعاتی را که قرار است به محل ارسال کنید، مشخص کنید. برای تصمیم گیری در این بخش از فروش ضایعات آهن به خوبی تحقیق و بررسی کنید زیرا بسیار مهم است که شما چه نوع فلز قراضه ای را می خواهید بفروشید و آیا فروش آن راحت است و یا اینکه باید به گاراژ های بیشماری برای فروش ضایعات خود سر بزنید.

  انواع فلزات قابل فروش

  فولاد و برنج

  فولاد یکی از رایج ترین اما کم درآمد ترین فلزاتی است که می توانید از بین ببرید (بفروشید).در مقابل، آلیاژ هایی مانند برنج می توانند قیمتی بین ۱ تا ۲ دلار در هر پوند داشته باشند. برنج در کاربرد هایی که به اصطکاک کم نیاز دارند – دنده، قفل، سوپاپ و مهمات استفاده می شود. برنج همچنین به دلیل دوام و درخشش درخشان آن هنگام صیقل دادن به طور گسترده در آلات موسیقی استفاده می شود.

  مس

  مس یکی از فلزات مورد نیاز امروزی است. هر گاراژی که در زمینه بازیافت فلز فعالیت می کند، آن را می پذیرد و بسته به شرایط، ارزش ۲ تا ۴ دلار یا بیشتر در هر پوند را بر می گرداند. مس ارزش بالایی به عنوان قراضه دارد زیرا فرآوری مورد نیاز برای تبدیل سنگ معدن مس خام به مس قابل استفاده بسیار انرژی بر است. در مقابل، بازیافت مس استفاده شده یک فرآیند بدون تلفات است، به این معنی که ۱۰۰ درصد مواد بازیافت می‌ شوند و در این فرآیند انرژی بسیار کمتری نسبت به استفاده از سنگ خام مصرف می‌ شود. شما می توانید هر محصول حاوی مس، از جمله موتور، سیم کشی و مس خالی را از بین ببرید.

  دانش اولیه ضایعات فلزات (برای تامین منابع + اهداف قیمت گذاری و فروش ضایعات آهن)

  برای اینکه بتوانید درآمد کوتاه مدت یا درآمد تمام وقت از ضایعات فلزی بدست آورید، باید اطلاعات کمی در مورد سه دسته فلزات – آهنی، غیر آهنی و زباله های الکترونیکی (الکترونیک) کسب کنید.

  بسیاری از فلزات در واقع یکسان به نظر می رسند، بنابراین مرتب کردن آنها فقط با چشم غیر مسلح دشوار خواهد بود، دسته بندی فلزات خود از قبل به احتمال زیاد قیمت بهتری به شما می دهد. اگر همه آنها را در هم ریخته نگه دارید، فروشنده ضایعات می تواند همه آنها را با هم وزن کند و سپس قیمت/تن را بر اساس کم ارزش ترین فلزی که دارید به شما بدهد. برای مرتب‌ سازی، به ظروف جداگانه، برچسب‌ هایی برای صاف نگه داشتن ظروف، چیزی برای نوشتن و آهنربا نیاز دارید. روی ظروف خود برچسب اسم فلزات مانند آلومینیوم، آهن/فولاد، فولاد ضد زنگ، مس و برنج بزنید.

  مواد آهنی

  مواد آهنی عمدتاً از آهن ساخته شده اند که آنها را مغناطیسی می کند. مواد عبارتند از چدن، آهن فرفورژه، و شیب های مختلف فولاد (از فولاد ملایم تا فولاد با سرعت بالا و هر چیزی که بین آن ها قرار دارد). از این فلزات به دلیل استحکام و دوام استفاده می شود. مواد آهنی نیز بازیافتی ترین مواد در جهان هستند! به دلیل این عرضه بالا، قیمت آنها نسبت به مواد غیر آهنی پایین تر است.

  مواد غیر آهنی

  مواد غیر آهنی با مغناطیسی نبودن شناسایی می شوند (ببینید که آهنربا به کار می آید یا خیر!). مواد عبارتند از آلومینیوم، مس، برنج، روی، سرب و غیره. این فلزات چکش خوارتر هستند و از آنجایی که مغناطیسی نیستند، برای استفاده در وسایل کوچک/الکترونیکی مناسب هستند.

  زباله های الکترونیکی (الکترونیکی)

  وسایل الکترونیکی و زباله‌ های الکترونیکی که تولید می‌ شوند دسته‌ بندی خاص خود را دارند (حتی اگر برخی از فلزات که در بالا مورد بحث قرار گرفتیم در داخل آنها یافت می‌ شوند) زیرا این نوع زباله‌ها عموماً نیاز به استخراج از وسایل الکترونیکی دارند و بسیاری از کارخانه‌ های ضایعات آن را نمی‌ پذیرند.

  خریدار ضایعات آهن خود را پیدا کنید

  هنگامی که مواد خود را دریافت کردید، عباراتی مانند “حیاط ضایعات” یا “بازیافت فلزات” را در وب جستجو کنید تا خریدار پیدا کنید. تحقیق خود را انجام دهید: حیاط های مختلف تخصص های متفاوتی دارند و مواد مختلفی را خریداری می کنند. اگر ترکیب موادی را که می‌ خواهید به عنوان ضایعات بفروشید، می‌ دانید، می‌ توانید برای یافتن بهترین قیمت ها تماس بگیرید – نرخ‌های خرید می‌ تواند در هر شرکت و گاراژی متفاوت باشد.

  مبین استیل آسیا با سال ها تجربه در زمینه فروش ضایعات آهن و همچنین خرید ضایعات در تهران می تواند به شما کمک کند تا ضایعات خود را با مناسب ترین قیمت بفروشید.همچنین برای فروش ضایعات خود به مبین استیل محدودیتی ندارید و هر مقدار قراضه ای که داشته باشید می توانید با قیمت عالی به فروش برسانید.

  اشتباهاتی که هنگام فروش ضایعات آهن باید از آنها اجتناب کرداشتباهاتی که هنگام فروش ضایعات آهن باید از آنها اجتناب کرد

  عدم پرداخت مالیات بر پول به دست آمده: درآمد گزارش نشده مشکل بزرگی در میان ممیزی های IRS از افرادی است که برای پول نقد اضافی، فلز قراضه می کنند. به یاد داشته باشید که مالیات بر درآمد بر درآمد ناخالص دریافتی در سال، منهای بهای تمام شده کالای فروخته شده (مانند بنزین + هزینه های اضافی خودرو) گرفته می شود.
  عدم بررسی کالیبراسیون ترازو: ببینید که ترازو اخیراً کالیبره شده است
  بررسی نکردن حیاط های اطراف برای بهترین قیمت: نوسانات بازار وجود دارد، اما نوساناتی در محوطه ضایعات نیز وجود دارد. با استفاده از برنامه iScrap بهترین قیمت را با نگاهی همزمان به چندین محوطه محلی قراضه بیابید.
  بردن ضایعات فلزی به مرکز بازیافت اجتماعی: مرکز بازیافت محلی شما برای ضایعات فلزی به شما پولی پرداخت نمی کند. آنها فقط آن را از دستان شما برمی دارند  اگر می خواهید پول دریافت کنید، باید یک حیاط قراضه واقعی پیدا کنید.
  سفر خیلی دور برای منابع ضایعات فلزی “رایگان”: به یاد داشته باشید که هزینه های بنزین + نگهداری وسیله نقلیه را دارید. بنابراین، سفر بیش از حد برای یافتن منابع «رایگان» ضایعات فلزی احتمالاً ارزشش را ندارد.

  قیمت‌ های فعلی ضایعات آهن چقدر است؟

  اگر به دنبال خلاص شدن از شر وسایل قدیمی برای پول نقد اضافی هستید، یا پول نقد اضافی از ضایعات فلزی به دست می آورید، احتمالاً از خود پرسیده اید که ارزش یک شستشو و خشک کن در ضایعات فلزی چقدر است، یا برای ضایعات آن چقدر به دست می آورید.

  اما اگر به دنبال به دست آوردن پول نقد اضافی ثابت از ضایعات فلزی هستید، نه تنها باید از قیمت‌ های امروز، بلکه قیمت‌ ها را در هر زمان معین از نمایندگی‌ های محلی خود بدانید (قیمت‌های فعلی ضایعات فلزی به ازای هر پوند و قیمت‌های فعلی ضایعات فلزی در هر پوند تن).در غیر این صورت، چگونه می‌دانید که آیا بارهای شما ارزش بنزین و زمانی را که برای جمع‌ آوری آنها صرف می‌ کنید، داشته باشد؟

  یک برنامه واقعا جالب و رایگان به نام iScrap وجود دارد که هر زمان که بخواهید «قیمت فلزات قراضه نزدیک من» را پیدا می‌ کند. آن را بر روی تلفن خود نصب کنید تا نه تنها محل های ضایعات محلی خود را پیدا کنید، بلکه قیمت آنها را در زمان واقعی پیدا کنید. این اطلاعات طلایی است، زیرا روز به روز در نوسان است و می تواند به معنای تفاوت بین ۳۰ دلار و صدها دلار برای شما باشد.

  نه تنها این، بلکه برنامه را روی تلفن خود نگه دارید، و دیگر هرگز مجبور نخواهید شد چیزهایی مانند “محل های قراضه نزدیک من” یا قیمت های فلز قراضه در نزدیکی من را در گوگل جستجو کنید.

  برای اینکه تخمینی از میزان قیمت اقلام خاص به شما ارائه دهیم، در اینجا میانگین قیمت فروش ضایعات آهن آورده شده است:

  • یخچال: بین ۱۵ تا ۳۰ دلار
  • وسیله نقلیه: بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار
  • ارزش ضایعات واشر و خشک کن: به دنبال ضایعات ماشین لباسشویی هستید؟ بین ۱۸ تا ۲۲ دلار هر کدام.

  فروش ضایعات آهن:لیست بهترین اقلام

  آیا می‌پرسید بهترین اقلام ضایعات فلزی کدامند – می‌ دانید، کدام فلز ضایعات بیشتر ارزش پول را دارد؟ آنها موادی هستند که بهترین قیمت را برای شما به ارمغان می آورند و کمترین هزینه را از نظر نیروی کار (استخراج) برای رسیدن به آن دارند.

  بدیهی است، اگر سیم‌کشی مسی در گاراژ خود دارید، این یک راه حل است. اما معمولاً به این سادگی نیست.شما می خواهید مواد غیر آهنی بیشتری (آنهایی که مغناطیسی نیستند) جمع آوری کنید، زیرا آنها معمولاً قیمت بهتری نسبت به مواد آهنی بازیافتی معمول دارند.با این اوصاف، ما همچنان می‌خواهیم فهرستی از اقلام قراضه فلزی را از هر دو طرف سود کمتر و سودآورتر در طیف سود به شما ارائه دهیم.

  لیست اقلام ضایعات فلزی

  • فریم تخت و فنر تشک
  • سایدینگ آلومینیومی
  • چاله های کباب پز
  • سینک / وان چدن
  • سیم برق
  • تجهیزات زمین بازی
  • چراغ های کریسمس
  • وسایل کوچک (معمولاً سیم کشی مسی در آنها وجود دارد)
  • لوازم بزرگ مانند یخچال، ماشین لباسشویی، خشک کن، ماشین ظرفشویی، فریزر و غیره.
  • قفسه های فلزی
  • تاب های فلزی
  • نرده فلزی
  • دوچرخه
  • قاب / ناودان / درب آلومینیومی
  • دستگیره درب / وسایل / دستگیره
  • کابل های برق (مس را استخراج کنید)

  ضایعات آهن (ضایعات فلزی) چیست؟آخرین چیزی که از فروش ضایعات آهن خود خواهید دید

  هنگامی که لودر ها ضایعات شما را در شمع ذخیره آهنی قرار می دهند، ضایعات برای حمل و نقل با مواد مشابه دیگر منتظر می مانند. حیاط یا قفسه ها را به یک عدل استاندارد فشرده می کند یا مواد را به قطعات بسیار ریز خرد می کند. در هر صورت، این فلز به یک کوره بلند در یک کارخانه ذوب خارج از محل تغذیه می شود. از آنجا، ضایعات شما می تواند بازیافت و به هر محصول فولادی قابل تصور، از خودرو گرفته تا لوازم خانگی، تا واحد قفسه بندی فروشگاهی دیگر تبدیل شود.

  برخی از ضایعات فلزات، به ویژه مس، آنقدر ارزشمند شده اند که دولت برای دستگیری کسانی که سعی در سرقت ضایعات دارند، سیستم های امنیتی جدیدی ایجاد می کند. دولت فدرال شروع کرده است از همه افرادی که مطالب را می فروشند باید در پایگاه داده ای ثبت نام کنند که عکس و شرح مطالب را با اطلاعات شخصی و اثر انگشت فروشنده پیوند می دهد. اگر مقامات در مورد سرقت مواد بشنوند، می توانند کارخانه های اسقاط محلی را به صورت الکترونیکی بررسی کنند تا ببینند آیا به عنوان ضایعات در جایی فروخته شده است یا خیر. به یاد داشته باشید: شما از نظر قانونی مسئول هر چیزی هستید که به گاراژ می فروشید.

  خرید شیرآلات صنعتی و لوله صنعتی در مبین فولاد آسیا

  فروش ضایعات آهن در شرکت مبین فولاد

  مبین فولاد آسیا مفتخر است که تجربه های زیادی در زمینه فروش ضایعات آهن و همچنین خرید ضایعات آهن دارد و می تواند در این زمینه کمک شایانی به افراد و یا شرکت ها و تولید کنندگانی که به تازگی پا به این عرصه گذاشته اند، انجام دهد.شرکت مبین فولاد آسیا با عرضه بیش از یک میلیون تن ضایعات آهن در سالهای گذشته جز، شرکتهای فعال و معتبر در زمینه فروش ضایعات آهن می باشد.

  در این شرکت قراضه هایی مانند قراضه های فولادی و یا آهنی که عرضه آن ها را به عهدا می گیرد به فروشنده تضمین بهترین قیمت را می دهد و در صورت مقایرت هزینه های بارگیری و حمل مجدد را به عهده می گیرد. با توجه به افزایش روز افزون تقاضا برای فروش ضایعات آهن ، شرکت مبین فولاد اولویت خود را بر حفظ و تامین نیاز مشتریان بالقوه می داند.

  ۷ عاملی که بر قیمت ضایعات آهن تاثیر می گذارند

  فرقی نمی کند که به تازگی به دنبال فروش ضایعات آهن باشید یا یک فروشنده معمولی هستید،احتمالاً متوجه شده اید که قیمت ضایعات آهن می تواند نوسان داشته باشد  و گاهی اوقات به شدت تغییر می یابد و بازار ضایعات آهن را به یک بازار دشوار تبدیل کند.یکی از اصلی‌ ترین مواردی که کارگاه‌ های ضایعات هنگام تعیین قیمت‌ ضایعات آهن به آن توجه می‌کنند، قیمت فعلی این فلز در بازار است.

  با این حال، این تنها یکی از عوامل متعددی است که می تواند قیمت هایی را تعیین کند که یک حیاط قراضه می تواند فلزات را خریداری کند. در اینجا فهرستی از برخی از بزرگترین عواملی که بر قیمت ضایعات فلزات تأثیر می گذارد آورده شده است.

  ۱٫ کیفیت ضایعات فلزی

  کیفیت ضایعاتی که وارد می کنید بر قیمتی که به شما داده می شود تأثیر می گذارد. اگر آهن قراضه خورده شده باشد یا با عایق یا پسماند پوشیده شده باشد یا اگر مخلوطی از فلزات در هر قطعه (آلومینیوم با پیچ فولادی، برنج با یا حاوی فلزات دیگر و غیره) دارید، احتمالاً قیمت کمتری دریافت خواهید کرد. این به این دلیل است که حیاط ضایعات باید زمان بیشتری را برای تمیز کردن فلز صرف کند تا بتوان آن را پردازش و بازیافت کرد. اگر ضایعات فلزی را تمیز کنید و قبل از سفر به ضایعات عایق را به درستی جدا کنید، قیمت بیشتری دریافت خواهید کرد زیرا باعث صرفه جویی در ساعات کار اضافی در محوطه ضایعات می شود.

  ۲٫ مقدار ضایعات آهن

  اگر مقدار بیشتری ضایعات آهن را به یک حیاط قراضه بفروشید، حیاط قراضه می تواند قیمت بالاتری به شما بدهد. این به این دلیل است که کارگاه‌ های ضایعات اغلب واسطه‌ هایی هستند که سعی می‌ کنند ضایعاتی را که شما آنها را به یک پردازنده یا تولید کننده‌ ای که فلز را به شکل مفیدی بازیافت می‌ کند، بفروشند. بنابراین، به‌ جای آوردن ضایعات آهن در یک پوند، آن‌ ها را ذخیره کنید تا زمانی که یک کامیون برای فروش داشته باشید. حیاط ضایعات باید تراکنش های کمتری انجام دهد و هزینه های حمل و نقل کمتری را بپردازد، بنابراین آنها می توانند قیمت بیشتری را برای مقدار بیشتری ضایعات به شما بپردازند.

  ۳٫ عرضه و تقاضا

  قوانین عرضه و تقاضا تقریباً بر هر صنعتی، از جمله صنعت بازیافت ضایعات، حاکم است. اگر فلزی دارای تقاضای بالا و عرضه کم باشد، با قیمت بالاتری در حیاط قراضه فروخته می شود. اگر فلزی بسیار رایج و کم تقاضا باشد، با قیمت کمتری به فروش می رسد. توجه به این روند ها می تواند به شما کمک کند هنگام فروش ضایعات خود درآمد بیشتری کسب کنید. اگر قیمت‌ های ضایعات فلزی را بررسی می‌ کنید و متوجه می‌ شوید که آنها بسیار پایین هستند، ممکن است بخواهید تا زمانی که قیمت‌ ها با تغییر عرضه یا تقاضا بالا برود، ضایعات خود را نگه دارید. این بزرگترین محرک قیمت آهن قراضه است.

  ۴٫ زمان

  این ممکن است تعجب آور باشد، اما زمان سال (زمانی که می خواهید اقدام به خرید ضایعات آهن کنید) می تواند عاملی باشد که بر قیمت ضایعات فلزات نیز تاثیر بگذارد. به طور کلی، زمانی که هوا خوب است، تقاضا برای فلزات بازیافتی بیشتر است. این بیشتر به دلیل صنایع ساختمانی و خودرو سازی است که وقتی هوا خوب است شلوغ تر هستند و وقتی هوای سرد و برفی شروع می شود کند تر می شوند.

  اگرچه هوای سرد برفی به دلیل عدم توانایی در تهیه ضایعات فولادی برای کارخانه‌ های فولاد به دلیل یخ‌ زدگی جاده‌ ها و مشکلات هوای سرد در کارخانه‌ ها، بر قیمت‌ ها، عمدتاً اقلام فولادی نیز تأثیر دارد. از نظر تاریخی ضایعات فولاد ممکن است در طول ماه های زمستان افزایش یابد. از آنجایی که تقاضا برای فلزات بازیافتی در هوای خوب بیشتر است، در این مواقع از سال می‌ توانید قیمت‌ های ضایعات آهن بالاتری دریافت کنید.

  ۵٫ مکان

  محل زندگی شما می تواند تأثیر عمده ای بر قیمتی که می توانید برای ضایعات آهن خود دریافت کنید داشته باشد. به طور معمول، ضایعات فلزی به طور کامل در حیاط ضایعات جایی که شما آن را می فروشید پردازش نمی شود، به این معنی که برای پردازش بیشتر باید به جایی منتقل شود. اگر ضایعات فلزی نیاز به حمل و نقل طولانی داشته باشند، احتمالاً قیمت پایین تری دریافت خواهید کرد تا حیاط ضایعات بتواند هزینه های سنگین حمل و نقل را بپردازد.

  علاوه بر این، اگر در شهری زندگی می‌ کنید که هزینه کسب‌ و کار در آن بالاتر است، ممکن است قیمت‌ های ضایعات فلزی پایین‌ تری را نیز تجربه کنید. اگر ضایعات فلزی فروختید و قیمت کمتری نسبت به آنچه فکر می‌ کردید دریافت کردید، محل قرارگیری خود را در نظر بگیرید زیرا این می‌ تواند دلیل قیمت پایین‌ تر از حد متوسط ​​باشد.

  ۶٫ تجارت بین المللی

  بازار خارجی می تواند تاثیر فوق العاده ای بر قیمت ضایعات آهن داشته باشد. کشور هایی که مقدار زیادی ضایعات فلزی وارد می‌ کنند، مانند چین و هند، می‌ توانند بر قیمت‌ های ضایعات فلزی در سطح جهانی تأثیر بگذارند که تقاضای آنها تغییر کند. زمانی که این کشور ها بخواهند آهن قراضه بیشتری بخرند، قیمت ها افزایش می یابد. زمانی که تقاضای این کشور ها برای قراضه کاهش یابد، ممکن است قیمت ضایعات آهن کاهش یابد. اگر کشور های واردکننده سیاست‌ های خود را تغییر دهند، این می‌ تواند بر میزان ضایعات فلزی آنها نیز تأثیر بگذارد، که ممکن است بر قیمتی که شما برای ضایعات فلزی خود دریافت خواهید کرد، تأثیر بگذارد.

  ۷٫ قیمت نوین فلزات در بازار

  تغییرات قیمت فلزات نو در بازار بر قیمت ضایعات فلزی تاثیرگذار خواهد بود. به عنوان مثال، هنگامی که قیمت مس جدید افزایش می یابد، شرکت ها برای صرفه جویی در هزینه به مس بازیافتی روی می آورند که به نوبه خود باعث افزایش قیمت قراضه مس می شود تا با افزایش تقاضا مطابقت داشته باشد. مخالفش هم درست است. اگر قیمت یک فلز جدید کاهش یابد، شرکت‌ ها ضایعات کمتری را به نفع فلز جدید خریداری می‌ کنند که باعث می‌ شود قیمت ضایعات نیز کاهش یابد. زمانی که به دنبال فروش ضایعات خود هستید، روند قیمت های جدید فلزات در بازار را بررسی کنید تا ببینید قیمت قراضه آهن چه نتیجه ای خواهد داشت.

  خرید ضایعات آهن توسط مبین فولاد آسیا

  مبین استیل با تجربه بسیار در زمینه فروش و خرید ضایعات آهن می تواند به فروشندگان خدمات بسیار زیادی ارائه دهد و ضایعات فلزی اعم از قراضه آهن با حجم زیاد را با قیمت بسیار مناسب که به نفع فروشنده باشد خریداری کند.بنابراین شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط خرید و فروش و همچنین قیمت روز ضایعات آهن با ما تماس بگیرید.

  بهترین خریدار ضایعات آهن

  تمامی افراد در منازل خود ضایعات فلزی اضافی دارند که نمی دانند با آن ها چه کار کنند! مخصوصا کسانی که دارای خانه های بزرگ ویلایی و باغ هستند با ضایعات آهن بسیاری روبرو می شوند که باید برای آن ها فکری کرد.اگر کمی بیندیشید قطعا به فکر فروش ضایعات آهن خود می افتید که بسیار روش خوبی است اما مراحل و اقداماتی دارد که موارد مهم آن را در مطالب فوق بررسی کرده ایم.

  شاید بپرسید که چرا باید به فکر دفع قراضه های خود باشیم؟پاسخ این سوال این است که ضایعات فلزی به دلیل بزرگ بودن و حجم زیادشان بسیار جاگیر هستند و ممکن است فضای بسیار زیادی از حیاط و یا باغ منزل شما را تصاحب کنند که این اتفاق نه از لحاظ بصری و نه از لحاظ زیبایی منزل و منطقه ، خوب نیست پس باید از شر این قراضه های فلزی خلاص شویم.

  در ابتدای راه برای فروش ضایعات ،به دنبال بهترین خریدار ضایعات آهن در شهر خود باشید.چرا بهترین؟زیرا خریداران بسیاری وجود دارند که به دنبال ضایعات فلزی هستند اما ممکن است قیمت مناسبی به شما ارائه ندهند و یا دلال باشند و بخواهند سر شما را کلاه بگذارند ؛بنابراین باید برای فروش و یا حتی خرید ضایعات آهن به خوبی تحقیق کنید و بهترین خریدار را پیدا کنید تا به راحتی از دست این قراضه ها خلاص شوید و هم به سود نسبتا خوبی برسید.

  البته باید این نکته را بیان کرد که سود شما از فروش قراضه به بهترین خریدار ضایعات آهن به حجم و اندازه ضایعات فلزی شما بستگی دارد .حجم بیشتر مساوی است با سود بیشتر.اصرار ما برای حذف ضایعات آهن از منازل خود دلایل بسیاری دارد که چند مورد مهم آن اشاره می کنیم.یکی از این موارد بهداشت محیط است؛وجود ضایعات فلزی بلا استفاده در منازل و انباری ها عامل اصلی جمع شدن حیوانات و حشرات موزی است و همچنین موجب ایجاد گاز های گلخانه ای خطرناک می شود.

  بهترین خریدار ضایعات آهن در تهران

  با کمی جستجو در اینترنت می توانید خریداران بسیار زیادی پیدا کنید که مشتاق خرید ضایعات آهن شما هستند اما باید دقت کنید که به قراضه ها را به اولین خریدار نفروشید .بهتر است با این خریداران که بسیاری از آن ها شرکت ها و کارخانه ها هستند تماس بگیرید و راجب حجم ضایعاتی که می توانند از شما بخرند و قیمت ضایعات آهن صحبت کنید سپس به ضایعات را به خریداری که بهترین قیمت را می دهد بفروشید.

  شرکت مبین فولاد آسیا یکی از بزرگترین و بهترین خریداران ضایعات آهن در تهران است که علاوه بر خرید ضایعات می تواند شما را در این زمینه به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند همچنین باید گفت که شرکت مبین استیل ضایعات آهن با حجم های بسیار بالا را نیز می خرد بنابراین از این بابت نگرانی نداشته باشید.کافی است با شماره های ما تماس حاصل فرمایید و از قیمت ،نحوه خرید و فروش و هر سوالی درباره ضایعات آهن مطلع شوید.

  فروش آنلاین ضایعات آهن

  برخی افراد هستند که به دلیل مشغله های زیاد نمی توانند حضورا به دنبال گاراژ های برای خرید و فروش ضایعات آهن بگردند و در عین حال مصمم هستند که خودشان تحقیقات را انجام دهند و قیمت های بازار را به دست آورند تا ضایعات خود را با مناسب ترین قیمت به بهترین خریدار  ضایعات آهن بفروشند و یا برعکس ضایعات فلزی را با قیمت بسیار مناسب بخرند تا در کارخانه های خود استفاده کنند.

  اگر از آن دسته افرادی هستید که مشغله های بسیار دارید و نمی توانید حضورا به گاراژ ها سر بزنید بهترین راه جستجوی آنلاین برای یافتن آن هاست.کافی است کمی در اینترنت جستجو کنید خریداران و یا فروشندگان ضایعات آهن را پیدا کنید با آن ها تماس بگیرید و قیمت ها را یادداشت کنید.پس از آن به مقایسه قیمت ها و همچنین مزیت هایی که هر شرکت به شما می دهد بپردازید و در نهایت بهترین را انتخاب کنید.

  آخرین رسانه ها

  2019/10/22

  ذوب ضایعات فولادی در کوره های قوس الکتریکی

  کوره قوس الکتریکی یکی از روش ها برای تولید فولاد استفاده از کوره قوس الکتریکی میباشد که در سایز های متفاوتی هستند ، بزرگترین کوره برای []
  2019/09/06

  فرآوری ضایعات به روش کاتینگ

  2019/09/02

  بریکت گرم آهن اسفنجی

  تولید بریکت گرم آهن اسفنجی