مزایای اقتصادی بازیافت ضایعات آهن  ممکن است همواره مشهود نباشد ، اما وقتی دقیق تر بررسی کنید ، تأثیر صنعت بازیافت ضایعات آهن را بر اقتصاد خواهید دید.

اخیرا یکی از شرکتهای بزرگ بازیافت اعلام كرد ه است كه تعهد قاطعانه ای برای اجرای چشم انداز جدیدی وضع می کند: تعهد قوی تر به بازیافت مواد استفاده شده.

تعهد آنها شامل گسترش استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر با نصب پنل های خورشیدی در بسیاری از شعب و در نهایت  گسترش کلی آن تا استفاده از ۵۰ درصد انرژی تجدید پذیر تا سال ۲۰۲۵ بود.

این واقعیت  به رسمیت شناخته شده، که امروزه بازیافت، تجارت بزرگی است و در مقیاس جهانی تأثیر بزرگی دارد.همچنین با توجه به نظریه ی یکی از کارفرمایان برجسته درحوزه بازیافت ضایعات آهن ،بازیافت به شکل قابل توجهی به اقتصاد ایالات متحده و محیط زیست ما کمک می کند.

فواید زیست محیطی بازیافت به خوبی شناخته شده است

برای مثال ضایعات آهن  را در نظر بگیرید. دور نگه داشتن ضایعات آهن از محل دفن زباله، محیط زیستِ پاک و سالم تری را در پی دارد زیرا این مواد حاوی مواد سمی مانند جیوه و سرب هستند که می توانند خاک و آب را آلوده کنند و ما می دانیم که بازیافت ضایعات آهن امکان تولید محصولات جدید را فراهم می کند.

اما آنچه که کمتر شناخته شده است ،اهمیت کلی این صنعت برای اقتصاد است. ایالات متحده تقریباً ۱۳۰ میلیون تن مواد در سال بازیافت می کند. به گفته موسسه ی صنایع بازیافت ضایعات ، این کار کمک می کند تا سالانه ۱۱۷ میلیارد دلار فعالیت اقتصادی و بیش از ۵۰۰۰۰۰ شغل ایجاد شود.

این چیزی است که به آن یک “تجارت بزرگ” می گویند.

صنعت ضایعات آهن  چگونه به اقتصاد ما کمک می کند؟

مزایای اقتصادی بازیافت ضایعات آهن  قابل توجه است. امروزه ضایعات یک صنعت چند میلیارد دلاری است و سهم بسزایی در صنایع جهان دارد و تقریباً در صدر زنجیره تأمین اقتصادی قرار دارد.

حتی وقتی اقتصاد طی یک دهه گذشته دوره های پرنوسانی را پشت سر گذاشته است ، ثابت شد که بازیافت ضایعات یک صنعت بسیار مقاوم است و به پیشرفت اقتصادی ما کمک می کند و این امر بخوبی در اقتصاد جهانی که در سالهای اخیر قوی تر شده است نمود پیدا می کند. این رونق اقتصادی منجر به سرمایه گذاری های عمده دولتی و خصوصی در ساخت و سازهای جدید تجاری ، پروژه های جدید زیرساختی و افزایش تولید محصولات مصرفی اعم از اتومبیل تا لوازم خانگی شده است.

استفاده از ضایعات آهن بازیافت شده با دور نگه داشتن تمام مواد بازیافت شده از محل های دفن زباله، هزینه های ساخت و ساز تعداد زیادی از پروژه های ساختمانی را کاهش داده است .

در حقیقت ، صنعت بازیافت ضایعات اغلب اولین حلقه در زنجیره تولید است. سلامت صنعت بازیافت ضایعات غالباً می تواند به عنوان یک شاخص برجسته در سلامت کلی اقتصاد شناخته شود.

موسسه ی صنایع بازیافت ضایعات ، یک مطالعه اقتصادی را منتشر کرد و گزارش داد که این صنعت هر ساله با تولید بیش از ۱۰۵ میلیارد دلار به فعالیت اقتصادی کمک می کند و در اشتغال زایی و تولید درآمد مالیاتی در سطح ایالتی و محلی، سهم بسزایی دارد.

فعالیت اقتصادی به معنای واقعی، رشد چشمگیر شغلی را در پی دارد و این بدان معناست که نه تنها مشاغل مستقیم بلکه مشاغل غیرمستقیم نیز بهره می برند.

به عنوان مثال و همانطور که در گزارش ذکر شد ، صنعت بازیافت وظیفه ایجاد تنها ۴۷۱۵۸۷ شغل در ایالات متحده را داشته ، که شامل تقریبا ۱۵۰۰۰۰ شغل مستقیم در تسهیلاتی است که ضایعات را به کالاهای جدید و قابل استفاده تبدیل می کنند. همچنین صدها هزار شغل غیرمستقیم ایجاد می شود برای مثال در صنایع ساخت ماشین آلات، تجهیزات ،و خدمات پردازنده های بازیافت ضایعات.

همچنین هزاران شغل به دلیل در دسترس بودن مواد بازیافتی در صنایع تولیدی و ساختمانی ایجاد شده است که به پایین نگه داشتن هزینه های ایجاد محصولات جدید کمک می کند.

ما همچنین می دانیم که اقتصاد ما از صنعت بازیافت ضایعات آهن به روش های دیگری سود می برد، از جمله:

  • ایجاد سالانه بیش از ۴٫۴ میلیارد دلار درآمد دولتی و محلی.
  • پرداخت سالانه بیش از ۶٫۸ میلیارد دلار مالیات توسط صنایع فعال در این حوزه.
  • صادرات ، که ۲۶٫۸ درصد از فعالیت اقتصادی این صنعت را شامل می شود ، و این به ایجاد ۱۲۵۰۰۰ شغل کمک می کند.

نکته اصلی این امر ارزش بسیاری است که این صنایع برای اقتصاد به ارمغان می آورند و با رشد اقتصاد جهانی ، پتانسیل رشد این صنعت در آینده بسیار زیاد است.

مزایای اقتصادی بازیافت ضایعات 1بازیافت ضایعات آهن چگونه به اقتصاد مدور کمک می کند؟

محصولات زیادی وجود دارند که کارخانه های صنعتی کشور ما به میزان زیادی تولید می کنند لذا تعداد زیاد ضایعاتی که از خطوط مونتاژ ، اماکن ساخت وساز ساختمانی و کارخانه های تولیدی خارج می شود تعجب انگیز نیست. ما در کشور، مقادیر زیادی ضایعات تولید می کنیم؛ سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون تن که شامل، بیش از ۸۵ میلیون تن آهن و فولاد، مقادیر زیادی آلومینیوم ، مس ، فولاد ضد زنگ ، سرب و روی می شود.

بدون بازیافت ، شاهد یک رکود اقتصادی بزرگ خواهیم بود.وقتی ضایعات آهن از بین بروند انگار یک محصول از دست رفته است همچنین بسیاری از تولید کنندگان سود زیادی را از دست می دهند.

در ادامه اگر همه این ضایعات به محل های دفن زباله ارسال شوند ، یک چالش زیست محیطی وحشتناک ایجاد می کند.

بازیافت روش هوشمندانه ای را برای سرمایه گذاری و استفاده مجدد آن فلزات در اقتصاد ما فراهم می کند. مشاغلی که ضایعات آهن تولید می کنند می توانند با فروش آن به یک شرکت بازیافت ، درآمد کسب کنند و در عین حال به حذف مواد خطرناک بالقوه از محل دفن زباله های ما نیز کمک کنند.

فروش ضایعات آهن همچنین ، به شرکت ها این امکان را می دهد تا مقداری از سرمایه گذاری اولیه ای که برای فلز مورد نیاز پرداخت کرده اند ، پس بگیرند ، به خصوص اگر با مبلغ مناسبی اینکار صورت گیرد ، در غیر این صورت ممکن است مانند زباله فقط دور ریخته شوند. یک روش برای تبدیل “زباله” به پول نقد ،فروش ضایعات آهن به شرکت هایی است که می خواهند آن را برای مصارف جدید بازیافت کنند.

از طرف دیگر  شرکت هایی نیز هستند که ضایعات آهن را برای شرکت های بازیافت خریداری می کنند. انجام این کار آنها را قادر می سازد از یک فلز مقرون به صرفه در محصولات خود استفاده کنند و هزینه های کلی آنها را کاهش دهند. این یک روش عالی برای کمک به این شرکت هاست که سود بیشتری را کسب کنند و کالاهای خود را با هزینه کمتری به مصرف کنندگان ارائه دهند.

این بدان معنی است که مصرف کنندگان درآمد مصرفی بیشتری را دارند که به اقتصاد باز گردانده میشود.

آیا صنعت بازیافت ضایعات مزایای جهانی ارائه می دهد؟

اما این مزایا فقط به برخی از کشورها محدود نمی شود در حالی که سایر کشور ها وارد کننده کالاهای خارجی هستند ، ضایعات آهن و کالاهای ساخته شده از ضایعات بازیافت شده ، صادرات عمده ای برای این کشورها است. ما می دانیم که بیش از ۱۴٫۵ میلیارد دلار محصولات جهانی از ضایعات آهن ساخته می شود.

بازیافت کنندگان ضایعات آهن سالانه میلیاردها دلار از صادرات این قبیل مواد به دست می آورند. ضایعات آهن به کالاهای قابل معامله و بسیار با ارزشی تبدیل می شوند که تولید کنندگان به عنوان مواد اولیه برای محصولات جدید خود استفاده می کنند. از آنجا که کشورهای در حال توسعه همچنان در حال رشد و گسترش شهرنشینی هستند ، یک بازار جهانی قراضه آهن وجود دارد ، و ایالات متحده آمریکا بزرگترین صادر کننده ضایعات آهن در جهان است.

یک مطالعه توسط جان دونام و همکارانش انجام شده است که اظهار میکند  که صادرات ضایعات آهن ایالات متحده بیش از ۲۸ میلیارد دلار کل فعالیت اقتصادی را یدک می کشد ، به طوری که ۲۶ درصد از ضایعات پردازش شده در این کشور به کشورهای دیگر صادر می شود تا از این طریق مواد لازم برای محصولات جدید ، تولید شود.

یک مزیت دیگر نیز وجود دارد: این صادرات به کاهش تقاضای انرژی در جهان کمک می کند ، ضمن اینکه نیاز به استخراج سنگ معدن خام برای ایجاد فلزات جدید نیز کاهش میابد.

مطالعه آنها تخمین زده است كه تنها در سال ۲۰۱۷ ، بیش از ۴۰۰۰۰ شغل با فعالیت های صادراتی بازیافت كنندگان تولید شده همچنین ۹۳۰۰۰ شغل اضافی توسط فرشندگان این ضایعات بوجود آمده است.

صادرات ضایعات آهن همچنین به ارتقاء بازیافت در سطح جهانی و پایه ریزی در بازارهای دیگر برای این ماده کمک می کند. واضح است که تعداد زیادی از بازارهای خارج از کشور برای تأمین نیازهای اقتصادی خود نیاز به ضایعات آهن دارند.

جمع بندی

مزایای اقتصادی بازیافت ضایعات آهن آشکار است. بازیافت ضایعات آهن میتواند به اشتغال زایی و کاهش اثرات منفی دفن زباله ها منجر شود. با پیشرفت اقتصاد جهانی ، می توان انتظار داشت که سرمایه گذاری های خصوصی و دولتی بیشتری در بهبود زیرساخت های شهری و ساخت ساختمان های جدید انجام شود. این امر نیاز به فلزات بیشتر را افزایش می دهد ، به همین دلیل نیاز به مصرف کنندگان و مشاغل بیشتری وجود دارد تا ضایعات خود را به یک شرکت با تجربه بسپارند که وظیفه پردازش و بازیافت تمام فلزات پایه و گرانبها را به شکل محیط زیست  دارد منتقل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.