با توجه به اینکه کشورها در همه جا با مشکل عدم دسترسی به مواد اولیه مورد نیاز برای تولید بیشتر کالاها مقابله می کنند، تجارت بین الملل کند شده است. وقتی شرکت ها نمی توانند به منابع جدید دسترسی داشته باشند ، چگونه تولید موثر را حفظ کنند؟ فولاد سبز ممکن است یکی از بهترین راه ها برای کشورها و مشاغل گوناگون در جهت تأمین مواد لازم برای حفظ و ادامه یافتن چرخه تولید باشد.

فولاد سبز چیست؟

فولاد سبز ، فولادی است که از طریق روشهای جدید و بهبود یافته تصفیه ایجاد می شود که آلودگی و انتشار کربن کمتری نسبت به کوره های بلند ایجاد می کند. این روش ها شامل کوره های قوس الکتریکی مدرن EAF ، الکترولیز اکسید مذاب MOE و کاهش مستقیم هیدروژن  HDR است. این فناوری همچنین می تواند در تولید به طورمیانگین نسبت به روشهای سنتی کوره بلند ارزان تر باشد.

چرا فولاد سبز مهم است؟

فولاد سبز در طول سالیان جایگزین گرانتری برای ساخت فولاد سنتی بوده است. در حدود بیست سال گذشته ، روش ها تا حدی پیشرفت کرده اند که دیگراین مسئله حل شده است.

پس چرا سازندگان فولاد به فناوری جدید روی نیاورده اند؟

متأسفانه ، هر سازنده فولاد به منابع سوخت یکسان دسترسی ندارد و برای نصب این فناوری هزینه های سرسام آوری در ارتباط با بازسازی امکانات وجود دارد. همراه با عدم توانایی تأسیسات در تولید فولاد در حین بازسازی ، تعویض روش برای اکثر سازندگان فولاد تقریباً غیرممکن است. در عوض ، تولیدکنندگان جدید فولاد با این فن آوری های پیشرفته ، ارزان تر و کارآمدتردررقابت به صحنه آمده اند.

با توقف استخراج سنگ آهن،تولید سنتی فولاد پایان میابد

اپیدمی ویروس کرونا به طور گسترده ای فرآیندی که طی آن فولاد سنتی به دست تولید کنندگان با استفاده از پالایشگاه های کوره بلند می رسد ، متوقف می کند. این در حالی است که تولیدکنندگان به دنبال یافتن تأمین کنندگان جدید فولاد خام و بازیافتی هستند ، این امر باعث کمبود فولاد در سراسر ایالات متحده و خارج از کشور شده است.

نحوه تولید فولاد توسط تولیدکنندگان

بسته به روشی که برای ایجاد فولاد برای تولیدکنندگان برای تولید کالاهایی مانند قوطی ، میلگرد و فولاد سازه ای استفاده می شود ، نحوه تأثیر آن بر اپیدمی تغییرمی یابد.

نحوه کار کوره های بلند

در کوره های بلند از زغال سنگ ، سنگ آهک و سنگ آهن خام استفاده می شود.آنها سپس سینتر و کک ایجاد می کنند. سینتر نوعی آهن است که می تواند در کوره بلند زنده بماند و کک نوعی زغال سنگ تصفیه شده برای کوره بلند است.

فولاد سبز و ویروس کروناکل فرآیند بیش از هر روش دیگر به مراحل و منابع سوخت تخصصی نیاز دارد:

  • زغال سنگ
  • سنگ آهن خام
  • کوره های کک
  • پالایشگاه پخت
  • کوره های انفجار
  • و کوره های اکسیژن

از آنجا که این روش کاملاً متکی به خطوط تأمین بین المللی است که به متداوما ادامه خواهند داشت ، سازندگان و تولیدکنندگان محصولات را در معرض بیماری های پاندمی ، جنگ و مناقشات قرار می دهد.

الکترولیز اکسید مذاب MOE

یک روش نسبتاً جدید ذوب  MOE ، فقط برای تولید فولاد به سنگ آهن خام و برق خام احتیاج دارد. این فرآیند نه تنها اکسیژن تولید نمی کند ، بلکه در عوض کسری از آلودگی تولید شده از کوره بلند را ایجاد می کند.

متاسفانه ، پالایشگاه های MOE کاملاً به سنگ آهن خام متکی هستند – این کوره های با فن آوری بالا نمی توانند به دمای مورد نیاز برای فولاد بازیافتی برسند. در مواردی که پالایشگاه های MOE می توانند به دمای بیش از ۱۵۰۰ ℃ برسند ، امکانات EAF می توانند به دمای ۱۸۰۰ ℃ برسند. این نیمی از سطح گرمای خورشید است.

الکترولیز اکسید مذاب MOEکوره های قوس الکتریکی EAF

کوره های قوس الکتریکی بهترین انتخاب ممکن بین MOE و کوره های بلند است. پالایشگاه های EAF از هر دو روش گرمتر می سوزند. آنها همچنین به جای ذغال سنگ مانند MOE از برق استفاده می کنند ، اما به اندازه کافی گرم می شوند که می توانند از آهن و قراضه آهن  استفاده کنند و فولادی مناسب برای تولید کنندگان محصول تولید کنند.

چرا ما همیشه از کوره های قوس الکتریکی استفاده نکرده ایم؟

کوره های قوس از سال ۱۸۰۰ وجود داشته است. مشکل هزینه های بی سابقه برق و نیاز به چیزی به نام الکترودهای گرافیت بوده است. فقط با پیشرفت های اخیر برق ارزان تر از زغال سنگ برای تولید فولاد بوده است. در همین حال ، فقط تعداد کمی تولید کننده الکترود گرافیتی در سراسر جهان وجود دارد که حتی در ایالات متحده نیز کمتر است. از آنجا که قیمت و در دسترس بودن استفاده از EAF در آمریکا بیشتراست ، تولید کنندگان یکی از معتبرترین منابع فلزی موجود هستند.

چگونه ویروس کرونا ورق را برگرداند

تولیدکنندگان و عموم مردم به طور کلی طی دهه های گذشته نگران کمبود تأمین فلز نبوده اند. در این مدت طولانی اکثر تولیدکنندگان محصول در هنگام ابتلا به بیماری همه گیر در اروپا و ایالات متحده برنامه ای نداشته اند. اکنون ، پس از سالها رضایت خاطر ، شرکت ها از داشتن یک برنامه پشتیبان گیری مناسب در آینده بیزار شده اند ، در حالی که دیگران برای کسب قیمت از فعالیت خارج شده اند.

راه حل چیست؟ بازیافت فلز

نه فقط فولاد ، بلکه وقتی کمبودها زیاد است ، فلز بازیافت شده باید به طور گسترده در دسترس باشد.

متأسفانه ، به اندازه کافی فلز در حال بازیافت نیست. امروزه بیشتر مشاغل می توانند از کمک به فلزات خود و بازپرداخت آنچه که می توانند با مراکز بازیافت داشته باشند ، بهره مند شوند.

تولیدکنندگان و کارگران ساختمانی می توانند با مبادله قراضه و محل کار خود برای پروژه های آینده ، به کاهش هزینه های فولاد کمک کنند.

اهمیت تولید فولاد سیز

اهمیت تولید فولاد سیز

به طور کلی ، فلز بازیافت شده:

  • فلزی ارزان تر و قابل اطمینان تر است.
  • آلودگی هوا را کمتر ایجاد می کند.
  • و قراضه بازیافتی به سود مشاغل ، بازیافت کنندگان و تولیدکنندگان است.

چگونه می توانید به خودتان کمک کنید

شرکت مبین فولاد آسیا  یکی از تامین کننده های ضایعات فولادی است و می تواند با خرید ضایعات صنعتی ، شهری و تجاری به تجارت شما کمک کند. اگر برای تنظیم یک کالای تجاری به کمک نیاز دارید ، یا فقط به دنبال ایجاد یک برنامه کسب و کار برای خود هستید ، با تیم مبین فولاد آسیا تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.