تخریب یک ساختمان برای بازسازی و یا تخریب سازه  به صورت کلی ممکن است باعث  ایجاد یک ضرر بزرگ شود. حقیقتا بازسازی یک ساختمان فرسوده و یا تعمیر یک اتاق مانند آشپزخانه باعث انباشته  شدن مواد قدیمی بر روی هم می شوند. معمولا در کنار سازه ها یک سطل زباله مملو از دیوارهای گچی ، شیشه ، لوله ها و سایر مصالحی مشاهده می شود که از پروژه تخریب شما جدا شده اند. این مصداق بارز دور ریختن پول نقد و ضرر مالی است! پروژه های ساختمانی و تخریب مملو از فلزات ارزشمندی هستند که در صورت تمایل به صرف وقت اضافی برای یافتنشان می توان آنها را به صورت آسان ونقدی بازیافت کرد.

اطلاع  از اهمیت صرفه جویی در هزینه ساخت پروژه ها باعث می شود شما تشویق شوید  تا از فرصت های بازیافت فلزات خود به جای انداختن آنها در سطل زباله آگاه شوید. به جای ایجاد یک توده آوار در پروژه ساختمانی یا تخریب بعدی ، از این مقاله جهت آشنایی و راهنمایی جامع برای تبدیل ضایعات آهن  خود به پول نقد استفاده کنید.

انواع پروژه های عمرانی و تخریبی

طیف گسترده ای از پروژه های ساخت و ساز و تخریب بسته به محدوده و نیازهای ساختمان خاص وجود دارد.

سازه جدید

نوع ضایعات آهن ایجاد شده توسط سازه های جدید معمولاً فلزات باقی مانده از مصالح تعبیه شده برای استفاده در یک فضای خاص است. در بسیاری از موارد ، این مواد می توانند در جاهای دیگر پروژه مورد استفاده مجدد قرار گیرند ، اما قطعات فلزی می توانند به سرعت جمع شوند و برای بازیافت ارزشمند باشند.

نوسازی

نوسازی به معنی بازسازی کامل  و یا تغییر بخشی از فضای داخلی یا خارجی است و شامل پروژه هایی مانند بازسازی آشپزخانه ، حمام و پشت بام می شود. با وجود اینکه این ها در نگاه اول پروژه های کوچکی به نظر می رسند ، اما مقدار قابل توجهی از مصالح وجود دارد که می توان آنها را بازیافت یا عنوان  ضایعات به فروش رساند.

تخریب

در حالی که برنامه های محبوب تلویزیونی درباره این “روز نمایشی” )تخریب) تبلیغ می کنند ، واقعیت این است که این پروژه ی بزرگ جهت تکمیل زمان زیادی را می طلبد. اصطلاح تخریب را می توان در طیف وسیعی از زمینه ها ، از حذف کامل یک سازه تا لوله کشی اتاق استفاده کرد. تکه سنگ های ایجاد شده از این پروژه ها در صورت تفکیک از مواد دیگر می توانند دارای مقدار قابل توجهی ضایعات آهن  باشند.

ساختارشکنی

این نسخه کوچک تری نسبت به تخریب است ،عملی که طی آن قسمت های بزرگی از یک سازه برای حفظ آن جدا می شوند. این قطعات یا مورد استفاده مجدد قرار می گیرند و یا بازیافت می شوند.

تخریب و بازیافت مصالح ساختمانیمواد معمولی بازیابی شده

پروژه های عمرانی و تخریب منجر به تولید بسیاری از مصالح قدیمی یا ضایعات آهن می شود که بسیاری از آنها را می توان مجدداً استفاده یا بازیافت کرد. این مواد عبارتند از:

  • فلزات
  • بتن
  • چوب
  • سقف شیروانی
  • آجر
  • سازهای معماری بازیافت شده

در حالی که بسیاری از اقلام در معرض آسیب هستند ، تقریباً همیشه می توان آنها را بازیافت کرد. این امر به ویژه در مورد ضایعات آهن صدق می کند.

مزایای بازیابی و بازیافت ضایعات آهن

بازیابی ضایعات آهن از محل کار بعدی شما می تواند تفاوت بیشتری از آنچه که تصور میکنید را ایجاد کند.

اقتصادی

پیمانکاران و مدیران پروژه همواره به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در هزینه های پروژه هستند. ساخت و ساز در حال حاضر شامل موارد مورد نیاز زیادی از جمله تجهیزات ، نیروی کار و اقدامات ایمنی است ، بنابراین پول نقد ضایعات آهن به جای حذف آنها می تواند راهی ساده برای صرفه جویی در هزینه ها باشد. همچنین با کاهش هزینه های دفع و یا حذف پروژه ، پول پس انداز می شود. بازیافت ضایعات اهن همچنین مشاغلی را در صنعت انرژی های تجدیدپذیر که به سرعت در حال رشد است ، فراهم می کند.

محیطی

با افزایش روز افزون محل های دفن زباله و انتشار گازهای گلخانه ای ، انجام همه جانبه اقدامات مثبت برای حفاظت از محیط زیست بسیار حائزاهمیت است. در محل ساخت و ساز یا تخریب ، بازیافت ضایعات آهن مسلما با حفظ هزاران هکتارزمین از تبدیل شدن به محل دفن زباله می تواند تفاوت قابل توجهی در محیط ایجاد کند. بازیافت ضایعات آهن نیز می تواند به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کند زیرا بازیافت مواد موجود به انرژی بسیار کمتری نسبت به تولید مواد اولیه نیاز دارد.

روابط عمومی

با تأکید بر پایداری و حفظ ، هر نوع کسب و کاری می تواند تعهد مالک را در جهت بهبود منطقه از طریق کاهش ضایعات دفع شده به جامعه نشان دهد.همچنین این امر می تواند در پیروی از سیاست های مربوط به دفع زباله و اهداف بازیافت پیشرو باشد.

راه هایی برای ایمن ماندن و بهره وری ازبیشترین میزان سود

ایمنی مهم ترین و اولین رکن است

بسیاری از مکانهای تخریب ، دارای مواد شیمیایی سمی مانند آزبست ، رنگهای حاوی سرب و الیاف مصنوعی (SMF) هستند ، بنابراین هنگام حمل زباله های ساختمانی ویا تخریب باید از تجهیزات محافظی استفاده شود.

محل مورد نظر باید بررسی شود

قبل از بازیافت زباله ها ،ارزیابی محل برای اطمینان از عدم وجود مواد شیمیایی خطرناک که ممکن است محل را ناامن کند ، مهم است. این امر پس از پاکسازی محل نیز صادق است ، بنابراین هیچ گونه مواد شیمیایی فرصتی برای ورود به خاک ، هوا یا منابع آب اطراف ندارند.

و در نهایت جمع آوری ضایعات آهن

برای بهره گیری بیشتر از خدمات بازیافت و کسب سود از طریق فروش ضایعات آهن خود شما می توانید با گروه مبین فولاد آسیا تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.