کارخانه جات صنعتی و فرصت های خوب بازیافت ضایعات آهن

کارخانه های صنعتی فرصت های بسیار خوبی برای بازیافت فراهم می کنند. برای بسیاری از اپراتورهای کارخانه، جمع آوری ضایعات آهن تولید شده در فرایند تولید( که میتوان آنها را دور ریخت) یکی از وظایف آنها ست  ک نیازمند صرف زمان می باشد.

حقیقتا در فرایند تولید شاهد مقدارقابل توجهی ضایعات آهن تولید شده توسط تجهیزات فراوری هستیم که نمی خواهیم در آخر با کوهی از ضایعات مواجه شویم.

اما هر مدیری باید ارزش ضایعات آهن تولید شده را بداند.و این مصداق ضرب المثل آنچه که به خار آید روزی به کار آید می باشد.که برخی از شرکت های موفق  این موضوع را ثابت کرده اند.به عنوان مثال، جنرال موتورز توانسته است با استفاده مجدد و یا بازیافت موادی که ممکن بود دور

ریخته شود ، سالانه یک میلیارد دلار درآمد کسب کند.

شرکت خودرو سازی جنرال موتورز یک برنامه بازیافت برای طیف وسیعی از اقلام ایجاد کرد.دسته بندی آنها از ضایعات آهن گرفته تا لاستیک های مستعمل و جعبه های مقوایی را شامل می شوند. و این جریان درآمدی را برای این شرکت ایجاد کرده است،این درحالی است که  آژانس

حفاظت از محیطزیست تخمین زده است که کارخانه های صنعتی در سراسر ایالات متحده اکنون سالانه ۷٫۶ میلیارد تن زباله غیر خطرناک تولید می کنند.

بخش اعظم آن به محل های دفن زباله ختم می شود، جایی که به طور بالقوه می تواند خطرات زیست محیطی ایجاد کند. این به دلیل مواد شیمیایی موجود در آنها است. بنابراین کاری که جنرال موتورز انجام می دهد، هم به اقتصاد و هم به منابع طبیعی ما کمک می کند

به همین دلیل است که اپراتورهای کارخانه باید بدانند که ضایعات آهن  آنها نه تنها پتانسیل استفاده مجدد را دارد، بلکه می تواند راهی برای افزایش درآمد شما نیز باشد. یک معامله برد-برد برای همه.

مدیران کارخانه با ضایعات چه می کنند ؟

جنرال موتورز با جمع آوری ضایعات آهن ،برای بازیافت به جای دفع زباله، تبدیل به یک مثال بارز برای سایر کارخانه های تولیدی شده است. مدیران جنرال موتورز منبع بزرگی را کشف کرده اند.

و تعداد فزاینده ای از کارخانه های تولیدی این منبع بکر را تشخیص داده اند. قبل از دور انداختن ضایعات آهن  فکر کردن قطعاً مفید است.  تقریباً همه آنها در طول فرآیند تولید خود ضایعات آهن تولید می کنند.

امروزه بیشترین تلاش و تمرکز برروی بازیابی و بازیافت ضایعات انجام می شود و این برای برخی از مدیران کارخانه به معنای اندازه گیری مقدار ضایعات آهن تولید شده در فرایند تولید و ردیابی ضایعات بر اساس محصول نهایی یا خط تولید می باشد.

کارخانجات صنعتی تولید ضایعات آهنبررسی محل تولید ضایعات

برخی از شرکت ها اقدام به مطالعه و بررسی ضایعات و منبع تولید آن کرده اند.آنها به دنبال راه هایی برای بهبود فرآیند تولید و یافتن راه هایی برای کاهش هزینه ها هستند. مطالعه محصولات و فرآیندهای مورد استفاده در تولید به تعیین هزینه ی مواد  نیز  کمک می کند.

اما هزینه ها را می توان از طریق فرآیند بازیافت اقدام به  بازیابی کرد که به کاهش ضایعات آهن اضافی و ناخواسته کمک می کند. و راهی برای کسب درآمد در اختیار شرکت ها قرار می دهد. مواد شیمیایی موجود در ضایعات آهن  مانند جیوه در صورت نفوذ به زمین میتواند خطرناک

باشند که با دور نگه داشتن آن مواد از محل دفن زباله، سهم زیست محیطی قابل توجهی در پی دارد.

تولیدکنندگان چه نوع قطعاتی را می توانند بازیافت کنند؟

برای بازیافت اقلام زیاد شناخته شده ای در کارخانه های تولیدی وجود دارد. که برخی از کارخانه های بازیافت فلزات پول خوبی برای اقلامی چون  آلومینیوم ، برنج و سایر فلزات پرداخت می کنند.

در حقیقت از میان هر کسب و کاری ، کارخانه های تولیدی اغلب از بهترین پتانسیل برای بازیافت برخوردار هستند ک این امر منجر به باز پرداخت خوبی نیز می شود.

اینجا یک سوال مطرح می شود که آیا آنها از این فرصت پیش آمده استقبال و از مزایای آن بهرمند میشوند و یا آن را نادیده میگیرند!؟ برای برخی از کارخانه ها ، ممکن است در ابتدا این طوربه نظر برسد که این یک کار بیهوده و پر هزینه است اما.

کارخانه چه بزرگ باشد و چه کوچک، راه هایی برای تشویق بازیافت ضایعات تولید شده در فرآیند تولید را فراهم میکند .

اپراتور کارخانه باید با یک فرد جهت بررسی ضایعات آهن تولید شده و قابل بازیافت  تعیین کند تا حجم ضایعات آهن تولید شده در هفته و یک ماه تولید  رامشخص کند.

در مرحله بعد، یافتن راهی برای تغییر و راحت تر کردن روند جداسازی ضایعات آهن از خط تولید است و عدم تاثیر منفی در بهروری و عملکرد کارکنان می باشد.

چه چیزی را می توانید به انبار بازیافت ضایعات آهن بیاورید؟

موادی که باید جستجو کنید می تواند شامل موارد زیر باشد

تراشکاری، سوراخکاری و برش فلزی

فولاد

مس

آلومینیوم

برنج

برش فلز، کلاف و ریخته گری

طبل های فلزی

سطل های ذخیره سازی

تجهیزات و ماشین آلات داخل کارخانه از کار افتاده

قطعات تولیدشده معیوب

با ایجاد فرآیندی برای جداسازی و جمع آوری مواد قابل بازیافت، باید سطل های بازیافت را در مکان های خاص قرار دهید. که می تواند روند جمع آوری را تقویت کند. و روی سطل ها باید برچسب زده شود تا مشخص شود چه نوع موادی در کدام یک از سطل ها قرار میگیرد

برنامه بازیافت را طی جلسه ای برای آموزش همه کارکنان توضیح دهید. و به این نکته اشاره کنید که برنامه بازیافت چقدر برای کل شرکت مهم است تا افراد شما در این فرآیند سرمایه گذاری کنند.

می توانید یک کتابچه راهنمای بازیافت تهیه کنید. همچنین  اگر برنامه بازیافت موفقیت آمیز باشد و شروع به رشد کند، می توان آن را اصلاح کرد.

و از طرفی داشتن فردی که بتواند پردازش ضایعات  را به طور منظم نظارت کند، کمک کننده است

مهمتر از همه، این رویکردی است که می تواند توسط تعدادی از امکانات اتخاذ شود، از جمله:

ماشین آلات

تولید کنندگان پنجره

سازندگان خودرو

سازندگان فلز

عملیات بسته بندی

مزایا واضح است: صرفه جویی در هزینه، جریان درآمد جدید، و یک مزیت عمده برای محیط زیست ما.

کارخانه های تولیدی فرصت های بازیافت بسیار خوبی دارند

امروزه، کارخانه‌های تولیدی می‌توانند از فرصت‌ها برای بازیافت ضایعات آهن خود به جای دور انداختن آن‌ها استفاده کنند. همچنین شما هم میتوانید برای کسب درآمد بیشتر و خلاص شدن از حجم عظیمی از ضایعات آهن خود با تیم پشتیبانی شرکت مبین فولاد آسیا  تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.