“کاهش ، استفاده مجدد و بازیافت.” عباراتی از دوران کودکی ما هستند. در بزرگسالی ، همیشه به ما بر اهمیت حذف زباله ها و کاهش استفاده از کربن تاکیید می کنند ، اما اغلب به سختی می توانیم این ایده ها را در محیط پیرامون و جامعه خود عملی کنیم. بسیاری از صنایع کنونی ما بیش ازحد تصور،آلومینیوم ، مس و فولاد را هدر می دهند. این نه تنها هدر دادن منابع ارزشمند است ، بلکه فرصتی از دست رفته برای تقویت اقتصاد ما است. در ادامه ما لیستی از ۱۰ صنعت منحصر به فرد را ذکرکرده ایم که باید نگاهی دیگر به بازیافت برخی از فلزات قدیمی و ضایعات آهن خود و همچنین نحوه بهره مندی از بازیافت ضایعات  آهن بپردازند.

۱: تولیدکنندگان خودرو

این یکی از رایج ترین صنایعی است که در بازیافت ضایعات آهن  نقش دارند. در یک کارخانه خودرو ممکن است چند قطعه معیوب در خط تولید و احتمالا تعدادی قطعات اضافی ساخته شده به مراتب وجود داشته باشد، یا شاید شما یک دستگاه جدید برای جایگزینی تجهیزات قدیمی دیگر در خط تولید تهیه کرده اید. حال چه اتفاقی رخ می دهد اگر متوجه شوید که قطعات ماشین آلات معیوب به هیچ وجه اتلاف هزینه ای نیست که تولیدکندگان خودرو بدان معتقدند؟

در واقع  این ضایعات آهن همان فلزات معیوب هستند اما هنوز از آلومینیوم و فولاد ضد زنگ با ارزش ساخته شده اند که می توانند برای بازیافت به یک انبار ضایعات آهن  منتقل شوند. این قطعات معیوب ماشین آلات و خودرو در صنعت فولادسازی حکم طلا را دارند و صنایعی مانند کارخانه های خودرو به شدت به ضایعات آهن  متکی است تا به آنها در ایجاد اقلام و مواد جدید برای تولید کمک کند.

بنابراین ، در حالی که کارخانه اتومبیل قطعاً قطعات ماشین آلات و قطعات خودرو را که می تواند برای کسب سود شما حیاتی باشد از دست می دهد ، می توانید با انتقال این قطعات قدیمی به انبار ضایعات آهن ، اقتصاد را با محصولات آنها تقویت کنید. مصداق بارز این ضرب المثل که می گوید: خدا گر ز حکمت ببندد دری، ز رحمت گشاید در دیگری.

صنایع برتر بازیافت ضایعات آهن

صنایع برتر بازیافت ضایعات آهن

۲:تولید کنندگان کشتی و هواپیما

گروه های تولید کننده کشتی و هواپیما نیز مانند تولیدکنندگان خودرو مقدار زیادی مس ، آلومینیوم و فولاد ضد زنگ فلزی را از قطعات معیوب و ماشین آلات معیوب تولید می کنند. همچنین می توان این قطعات را در راه درست استفاده کرد تا بازیافت شوند.

بدینوسلیه نه تنها مواد مورد نیاز صنعت فولادسازی از مصرف ضایعات آهن به دست می آید ، بلکه  تولیدکنندگان به شدت به آن متکی هستند ، با کم تر شدن  معدن کاوی برای استخراج سنگ معدن خام  که فرآیندی هزینه بر و مضر برای محیط زیست است نیز صورت می پذیرد.

۳: فروشگاه های بدنه خودرو

این فروشگاه ها همیشه پر از قطعات قدیمی خودرو هستند که آسیب دیده یا مستهلک شده اند. برخی از موارد شامل رینگ های آلومینیومی ، استارت موتور ، مبدلهای کاتالیزوری و حتی به سیم کشی وسایل نقلیه محدود می شوند. این قطعات مملو از فلز تجزیه پذیر هستند که می توان آنها را برای بازیافت به یک  انبار ضایعات آهن  برد. با این تفسیر حتی قاب های قدیمی خودرو نیز قابل استفاده هستند.

۴: شرکت های سقف سازی

بسیاری از شرکت های سقف سازی اغلب از ورق های فلزی ناشی از نصب سقف که از قلع و آلومینیوم ساخته شده اند بهره مند می شوند. این ورق ها ممکن است در اثر هوازدگی آسیب دیده و نیاز به تعویض داشته باشند. به صلاح فروشنده است که به جای اینکه آنها فضای پشت کامیون را اشغال کنند ، به مرکز بازیافت  ضایعات آهن  برده شوند که بتواند این قطعات فلزی قدیمی را بعنوان یک محصول قابل استفاده مجدد و مقرون به صرفه بازیافت کند.

۵: بسته بندی مواد غذایی

بسیاری از شرکتها و تولیدکنندگان بسته بندی مواد غذایی اقلام آشپزی از جنس استیل و چدن معیوب مانند چاقو ، کاسه مخلوط کن و ماهیتابه را تولید می کنند. شرکت های بسته بندی با قوطی یا کیسه های آلومینیومی خود نیز ازین دسته اقلام هستند. حال ممکن است محصولات دارای معایبی باشند اما این برای مواد سازنده صدق نمی کند. وسایل آشپزخانه و بسته های غذایی ممکن است کوچک باشند اما با گذشت زمان می توانند مقدار قابل توجهی ضایعات آهن  تولید کنند. شایان ذکر است که می توان قطعات ماشین آلات فلزی قدیمی را از این کارخانه های تولیدی بازیافت کرد.

۶: گرمایش و تهویه مطبوع

کاردراین شرکت ها اغلب شامل جایگزینی واحدهای فرسوده است که دیگر در خانه ها ، ادارات و حتی انبارها کار نمی کنند. این واحدها به طور معمول دارای بدنه آلومینیومی ، سیم پیچی مسی و همچنین موتورهای فولادی هستند. برای بازیافت ضایعات آهن ، این واحدهای قدیمی HVAC حکم طلا را برای فلزات قابل بازیافت دارند و از مواد آنها می توان برای انواع محصولات استفاده کرد.

۷: لوله کشی

هنگام کار در خانه یا دفتر کار ، لوله کش ها اغلب با لوله های چدنی شکسته و خطوط مسی روبرو می شوند که هنگام نصب یا تعمیر شیرآلات ، توالت ، وان و بخاری آب گرم باید تعویض شوند. همه این قطعات قدیمی دارای مقدار زیادی ضایعات آهن  ارزشمند هستند که می توان آنها را به یک انبار ضایعات آهن برد تا برای استفاده مجدد پردازش شوند.

صنایع برتر بازیافت ضایعات آهن۸: شرکت های برق

هنگام تعمیر مدار برق در منازل و ادارات ، برق کاران اغلب با سیم های مسی مواجه می شوند. این شرکت ها می توانند قطعات تکه تکه شده این سیم ها را برداشته ، پوشش پلاستیکی را از آنها جدا کرده و سپس آنها را به مرکز بازیافت ضایعات آهن ببرند تا درعرض چند روز مرتب و پردازش شوند. در حالی که این فرایند کمی طولانی تر است زیرا شرکت های جمع آوری کننده ضایعات آهن باید بررسی کنند تا مطمئن شوند این مواد مسروقه نیستند ، اما هنوز هم یک فرایند ارزشمند است.

۹: نصب پنجره و در

شرکت هایی مانند اینها که بر بازسازی یا ساخت خانه ها و محیط کار تمرکز می کنند ، متوجه می شوند که پنجره های قدیمی و درهای صفحه نمایش دارای یک قاب آلومینیومی با دوام هستند که می توان آنها را برداشته و برای بازیافت به یک مرکز بازیافت ضایعات آهن برد.

۱۰: ساخت و ساز

مانند تولیدکنندگان خودرو ، شرکت های ساختمانی اغلب به عنوان معتبرترین و متداول ترین حامی کارخانه های بازیافت ضایعات آهن شناخته می شوند. برخی از مکانهای مکرر که این صنعت آلومینیوم ، مس و فولاد خود را در آنها پیدا می کند در ساختمانهای قدیمی ، پل ها و اثاثیه منزل هستند. در فرایند تخریب و بازسازی ، مقدار زیادی مواد زائد و ضایعات آهن ،از کار ساختمانی تولید می شود. به همین دلیل است که شرکت های ساختمانی باید در زمینه استفاده از ضایعات آهن برای جمع آوری و رهاسازی موثرتر مصالح قابل بازیافت خود سرمایه گذاری کنند.

و در نهایت چرا بازیافت ضایعات آهن؟

پاسخ قانع کننده برای این سوال این واقعیت است که در مبین فولاد آسیا، ما تلاش می کنیم تا بیشترین سود را به مشتریان خود بدهیم تا بازیافت فلزات ضایعات آهن ارزش  آن را داشته باشد. شما به معنای واقعی کلمه برای چیزی که به نظرتان دور ریختنی وغیر قابل استفاده است هزینه ای دریافت می کنید. با این حال ، دو مزیت بزرگتر نیز وجود دارد که ضایعات آهن صنعت خود را به به مبین فولاد آسیا بسپارید.شما نه تنها از اقتصاد محلی خود حمایت می کنید ، بلکه حافظ محیط زیست پیرامون خود خواهید بود. ده ها فلز سمی مانند جیوه و سرب را از اکوسیستم خارج می شود و همچنین نزدیک به ۴۰۰ هزار شغل نیز ایجاد می کنید و فضایی برای خرید و فروش محصولات شما نیز با در نظر گرفتن بازیافت ضایعات فلزی خود ایجاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.