۵ روند انقلابی بازیافت قراضه آهن در سال ۲۰۲۱

از تغییرات قیمت گرفته تا تقاضای بازار جهانی ، گم شدن در دنیای بازیافت فلزات آسان است. ممکن است از خود بپرسید “بازار بازیافت چگونه کار می کند و من باید به دنبال کدام روند برای بازیافت قراضه آهن باشم؟”. اگر در موضوع بازیافت قراضه آهن  تازه وارد شده اید و یا مشتری تجاری هستید و یا به دنبال بینش بهتری در مورد نحوه کار در بازار هستید ، از شما دعوت می کنم که این ۵ روند انقلابی بازیافت فلزی که بازار را در سال ۲۰۲۱ تغییر می دهند را بیاموزید.

در این مقاله، شما با روند  جدیدی در مورد چگونگی عملکرد بازیافت فلز آشنا می شوید و نیز با راه کارهای نوین  بازیافت حرفه ای قراضه آهن  آشنا خواهید شد.

۱٫قیمت فلزات بازیافتی توسط بازارهای جهانی تعیین می شود

امروزه شاهد شکل گیری دهکده جهانی هستیم. به همین دلیل ، بازار بین المللی تأثیر بسیار زیادی بر قیمت فلزات بازیافتی دارد. به طور خاص ، مهمترین کشورها در واردات و صادرات قراضه آهن  شامل:

  • چین
  • هند
  • ایالات متحده

وقتی کشورهای بزرگی مانند چین تصمیم به اصلاح قوانین و مقررات بازیافت خود بگیرند، بی شک روند کل بازار این نوع از فلزات را در سراسر جهان تغییر خواهد داد .

چین واردات فلزات بازیافت شده  را محدود می کند

در سال ۲۰۱۹ ، چین واردات  قراضه آهن  را به شدت محدود کرد. به گفته رهبران سیاسی ، این آیین نامه به این دلیل اجرا شد که بیشتر “فلزات بازیافتی ” که وارد کشور شد ، به عنوان زباله طبقه بندی شد. با این حال ، به نظر می رسد در آینده نزدیک شامل تغییر موضع دولت چین باشیم. شایعات حاکی از آن است که قراضه آهن اکنون قابل بازیافت است که این مسئله می تواند به طور بالقوه قیمت فلزات بازیافتی را افزایش  دهد.

تقاضای بین المللی برای صادرات فلزات بازیافتی ایالات متحده

علاوه بر این ، تقاضای بیشتری از کشورهای دیگر برای قراضه آهن ایالات متحده وجود داشته است. این خبر خوبی برای  تجارعلاقه مند به قراضه آهن ایالات متحده است زیرا قیمت قراضه آهن را، حتی در این کشور نیز افزایش می دهد.

هندوستان را فراموش نکنیم. تقاضای فزاینده این کشور برای قراضه آهن به این معنی است که از نظر عرضه داخلی  دارای منابع کافی نیست. این عامل همچنین باعث افزایش قیمت فلز بازیافتی می شود.

۲٫ ویروس کووید ۱۹ نیاز به پایداری را افزایش داد

از اواخر سال ۲۰۱۹ ، بیماری همه گیر ویروس کرونا جهان را ورای تصورات ما تحت تأثیر قرار داده است. علی رغم تأثیرات وحشتناک ویروس در سراسر جهان مانند بحران مراقبت های بهداشتی، قرنطینه و تعطیلی مدارس ، موارد مثبت شگفت انگیزی وجود دارد که ازدل این وضعیت غم انگیز بیرون آمده است.

بازیافت قراضه آهن و ویروس کرونافولاد سبز پیشتاز است

بازیافت فلز درسراسرجهان اهمیت جدیدی به خود گرفته است. به دلیل بسته شدن مراکز تولید ، فولاد وارداتی کمتر از قبل در دسترس است. این بدان معنی است که شرکت ها برای پاسخگویی به نیازهای خود باید به فولاد سبز یا فولاد بازیافت شده از فلزات پسماند متوسل شوند. فولاد سبز برای محیط زیست بهتر است زیرا کربن و آلودگی کمتری ایجاد می کند.

۳٫ضایعات الکترونیکی بر قیمت جهانی فلز بازیافتی تأثیر می گذارد

درسال ۲۰۱۶ ، جهان تولید ۴۴٫۷ میلیون تن زباله الکترونیکی را از دستگاه هایی مانند رایانه ، سرور ، تلفن های هوشمند و غیره آغاز کرد که درنوبه خود رقم بسیار زیادی است. سوال اینجاست که چرا ما این همه الکترونیک را به زباله دانی می فرستیم؟ جواب ناراحت کننده و در عین حال ساده است: با پیشرفت تکنولوژی ، چرخه های زندگی محصولات ما کوتاه و کوتاه تر می شوند. آن زمان که تولیدکنندگان به دنبال ماندگاری هر چه بیشتر محصولاتشان بودند، گذشته است.

اکنون تولیدکنندگان یک چرخه ثابت از محصولات جدید دارند که با افزایش سن محصولات فعلی ارائه می شوند. در حقیقت  این جایگزینی قطعات الکترونیکی بسیار ساده تر (و در بعضی موارد ، واقعاً ارزان تر) نسبت به تعمیر آنها یا جایگزینی قطعاتی مانند باتری ها است. بنابراین ، آیا می توانیم زباله های الکترونیکی را بازیافت کنیم؟

بازیافت قراضه اهنضایعات الکترونیکی به معنای واقعی کلمه یک معدن کوچک طلا است

خبر خوب این است که عناصر گرانبها و کمیاب زمین را می توان در بسیاری از وسایل الکترونیکی که دور می ریزیم پیدا کرد. بسیاری از وسایل الکترونیکی مانند تلفن های هوشمند و لپ تاپ ها حاوی:

  • فولاد
  • آلومینیوم
  • مس
  • لانتانیم
  • نئودیمیم
  • نقره
  • و طلا هستند.

همانطور که گفته شد ، لوازم الکترونیکی قدیمی می تواند منبع ارزشمندی برای بازیافت فلز باشد. اکنون که ارزش ضایعات  الکترونیکی را مشخص کردیم ، اجازه دهید به تأثیرات قیمت نفت بر روی فلز برویم.

۴٫ تاثیر قیمت نفت بر قیمت کلیه فلزات

واقعیت این است که از مدت ها قبل بین قیمت نفت و قیمت فلزات رابطه ای مستقیم وجود داشته است. این رابطه عمیقا با زنجیره تأمین پیوند خورده است، صنعت نفت فولاد را مصرف می کند و صنعت فولاد (فلز بازیافتی و سنگ معدن خام) برای انتقال و فرآوری این مواد به نفت متکی است.

در واقع ، رابطه بین قیمت نفت و قراضه آهن کاملا دوطرفه است. به همین دلیل است که وقتی قیمت نفت بالا است ، تولید فلز جدید یا حمل و نقل فلزات بازیافتی  گران ترمی شود. از طرف دیگر، وقتی قیمت نفت کاهش می یابد ، تولید فلز نو و حمل و نقل قراضه آهن ارزان تر می شود. به همین دلیل توجه به قیمت نفت می تواند به خوبی نشانگر قیمت فلز باشد.

۵٫تولید شمش های خانگی

ذوب و قالب گیری شمش قراضه آهن ممکن است به نظر یک پروژه جالب باشد و با توجه به تعداد فیلم های اختصاص داده شده مرتبط با این موضوع در شبک های مجازی ، به نظر می رسد هزاران نفر این کار را انجام می دهند. با این حال همیشه ایده خوبی نیست و علاقه مندان به این راه با سختی آن آشنایی دارند. به همین دلیل است که انبار های  قراضه آهن به ندرت شمش های فلزی خانگی را قبول می کنند.

۳ دلیل برای اینکه انبار ضایعات شمش های خانگی را قبول نمی کنند

اول ، باید مشخص شود که شمش شما فلز خالص است یا خیر. در واقع ، ممکن است برخی از کارخانه های ذوب ادعا کنند که دارای ۱۰۰٪ فلز خالص هستند ، اما ممکن است شمش انها دارای سنگ ریزه یا سایر مواد نامطلوب باشد.

دوم اینکه ، بازیافت شمش های خانگی سخت و یافتن خریدار برای این شمش دشوار است ، زیرا راهی برای تأیید خالص بودن فلز آنها وجود ندارد.

سوم ، واحدهای خرید و فروش قراضه آهن معمولاً هزینه فلزات خالص را پرداخت نمی کنند. حتی اگر شمش خانگی در واقع ۱۰۰٪ خالص باشد ، این مکان ها برای معامله با فلزات خالص برنامه ای ندارند، بلکه آنها عادت کرده اند که برای فلزاتی که قرار است فرآوری شوند مبلغی پرداخت کنند.

همانطور که می بینید ، بهتر است که فرآیند بازیافت فلز را به یک حرفه ای بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.