7 نکته ای که درمورد صنعت ضایعات آهن نمیدانید

صنعت ضایعات آهن یکی از صنایعی است که اکثر افراد اطلاعات درستی از آن ندارند.ما در شرکت مبین فولاد آسیا ، درک می کنیم که بسیاری از افراد ، از جمله برخی از مشتریان ، ممکن است اطلاعات زیادی در مورد صنعت ما نداشته باشند.
وجود صنعت آهن ضایعات برای محیط زیست ، اقتصاد و… ضرورت دارد. در زیر، ما به برخی حقایق در مورد صنعت ضایعات آهن پرداخته ایم که احتمالاً برایتان جالب باشند.

1. ضایعات آهن برای ساخت بیشتر محصولات امروزی ضروری است.

صنعت بازیافت ضایعات آهن صنعتی بدیع نیست. در حقیقت ، فلزات بیش از 150 سال است که بازیافت میشوند و بسیاری از محصولات امروزی برای تولید منظم به فلزات بازیافتی وابسته اند. به عنوان مثال ، بیشتر محصولات فولادی در خانه شما حاوی 25 تا 100 درصد از فولاد قابل بازیافت هستند.

2. ضایعات آهن به رشد اقتصاد ما کمک می کند.

بازیافت ضایعات آهن از چند طریق به رشد اقتصادی کمک می کند. اولا ، بازیافت ضایعات فلزی هزینه کمتری نسبت به تولید و استخراج فلزات جدید دارد. همچنین؛ شرکت های بازیافت، افراد محلی را استخدام می کنند که فرصت شغلی بیشتری را نسبت به کار در شرکت های دفن زباله برای آنها در پی دارد.

3 .محموله های بازیافت شده ی قراضه آهن نمی توانند حامل آلودگی شوند.

بسیاری از مشتریان ما نگران این هستند که آیا فلزات بازیافت شده می توانند با گازهای خطرناک یا سایر مواد آلوده شوند. در واقع ، استانداردهای بسیار بالایی برای محموله های حاوی ضایعات آهن وجود دارد. این محموله ها به هیچ وجه نمی توانند آلوده شوند و یا در صورت آلودگی توسط صنایع و یا کارخانه های ریخته گری پذیرفته نمی شوند.
مواردی مانند مخازن پروپان ، مشعلهای جوشکاری و مخازن هلیوم قابل بازیافت نیستند ، بنابراین ابزار های ذکر شده و سایر سیلندرهای فشار قوی که ممکن است حاوی مواد شیمیایی مضر باشند ، مورد نظر نیستند.

4. صنعت ضایعات آهن با استانداردهای بالایی در دنیا کار خود را انجام میدهد.

به طور مثال صنعت ضایعات آهن در کانادا تحت نظارت اداره فعالیت های محیط زیستی و ثبت ناحیه ای (EASR) است که اساسنامه های بسیاری را مرتبط با وضعیت محیط زیست و ارتباط آن با آهن ضایعات وضع میکند.
این اساسنامه شامل مقررات مربوط به آلودگی صوتی ، آلودگی هوا ، گرد و غبار و موارد دیگر است.

5. شما می توانید از ضایعات آهن پول در بیاورید.

بسیاری از مردم نسبت به کسب درآمد از ضایعات آهن آگاهی ندارند. در حالی که شاید چیزهای زیادی دراطراف خود بیابید که قابل بازیافت و فروش باشد.
به جای اینکه ضایعات آهن خود را که به دلیل پروژه های ساخت و ساز یا محوطه سازی به وجود آمده اند به محل دفن زباله ببرید ، آنها را برای کارخانه های بازیافت بیاورید وبه ازای آن هزینه اش رادریافت کنید.

6. ضایعات آهن کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف دارد.

ضایعات آهن کاربردهای بسیار مفیدی دارد که در موارد زیر قابل مشاهده است:

  • راه و پل ها
  • ساخت ماشین ، هواپیما و ساخت و ساز وسایل نقلیه
  • تولید ظروف
  • لوازم خانگی
  • ابزارهای کاری
  • مبلمان فلزی
  • مجسمه ها و آویزهای دیواری

ما ضایعات فلزی را پردازش و دسته بندی می کنیم تا بتوان از این محصولات و سایر موارد مرتبط با آنها استفاده کرد.

7. بازیافت فلزات به حفظ منابع طبیعی کمک می کند.

منابعی مانند فلزات محدود هستند لذا ، اگر بخواهیم به حفظ این منابع طبیعی گران بها کمک کنیم ، بازیافت آهن ضایعات امری ضروی است. به جای ادامه ی استخراج و خالی کردن منابع فلزی زمین با بازیافت ضایعات آهن ، میزان استخراج را کمتر و به حفظ منابع طبیعی کمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *