تقاضای مصرف کننده برای خودرو وسایل الکتریکی باعث افزایش بازیافت قراضه آهن  شده است

افزایش تقاضا برای بازیافت قراضه آهن

اگر به دنبال یک ماشین جدید یا دستگاه های الکتریکی جدید هستید ، باید بدانید که شما تنها نیستید. در سراسر جهان ، فروش خودرو و لوازم الکترونیکی در حال افزایش است و در پشت صحنه ، چیز دیگری در حال توسعه است: فشار برای بازیافت قراضه آهن.

در حال حاضر تولیدکنندگان تقاضای افزایش تولید فلز را دارند تا اشتهای سیری ناپذیر در بین مصرف کنندگان برای محصولات جدید را برآورده کنند. از آنجا که فلزات می توانند بارها و بارها بازیافت شوند ،  و به دلیل دارا بودن توانایی استفاده مجدد از آنها بدون تغییر در خصوصیات منحصر به فرد آنها ، از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. دو عامل باعث تقویت بازار فلزات می شود: یکی بازیافت قراضه آهن است که در سطح جهانی در حال افزایش است. تقریباً ۴۰ درصد از تولید فولاد در سراسر جهان با استفاده از فولاد بازیافت شده انجام می شود ، در حالی که حدود ۴۲ درصد از فولاد خام در ایالات متحده از مواد بازیافتی ساخته شده است.

چه چیزی باعث افزایش بازیافت قراضه آهن  می شود؟ تحلیلگران بازار می گویند عامل اصلی تقاضای فزاینده فلزات در صنایع مختلف استفاده نهایی است که شامل ساخت و ساز ، الکترونیک و خودرو می شود. صنعتی شدن روزافزون در سطح جهانی باعث افزایش ارزش و جذابیت استفاده از محصولات فلزی بازیافتی شده است. تقاضای مصرف کننده به تولید الکترونیک ، خودرو و بسیاری از محصولات دیگر و همچنین بسیاری از پروژه های جدید تجاری و ساختمانی شهری و همچنین به تولید آگاهی بیشتر در مورد مزایای بازیافت فلزات کمک می کند. اکثر کشورها به این نتیجه رسیده اند که بازیافت فلز به آنها کمک می کند منابع طبیعی خود را حفظ کرده و از به هدر رفتن آنها جلوگیری کنند. در نتیجه ، انتظار می رود بازار جهانی بازیافت قراضه آهن تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۴۰۰ میلیارد دلار تبدیل شود. همچنین پیش بینی می شود این صنعت سالانه ۷ درصد رشد داشته باشد.

چرا فلزات را بازیافت می کنیم؟

پیامی که رهبران تعداد بیشتری از کشورها سعی در ترویج آن دارند این است که ضایعات آهن  ارزشمند است، بنابراین مهم است که به سادگی آن را به عنوان یک عنصرناخواسته کنار نگذاریم. اکثر کشورها نیاز به اطمینان از اینکه این کار به یک عملیات بازیافت هدایت می شود را حس می کنند. ضایعات آهن  به ویژه برای تولید انبوه محصولات جدید حاوی فلزات بسیار ارزشمند است ، زیرا استفاده ازبازیافت  قراضه آهن  به طور مکرر به پایین نگه داشتن هزینه تولید کمک می کند. همانطور که موسسه آهن و فولاد آمریکا متذكر شده است ، فولاد بیشترین بازیافت را در کره زمین دارد ، در حالی كه سایر فلزات بسیار بازیافتی شامل آلومینیوم ، برنج ، مس ، طلا و نقره است.

مزایای مالی و زیست محیطی بازیافت

وقتی تولیدکنندگان از فلزات بازیافتی استفاده می کنند ، هزینه های تولید کاهش می یابد و در عین حال اگر به فلزات بازیافتی اعتماد کنیم ، تولید محصولات جدید با استفاده از سنگ معدن خام برای مواد اولیه ، منابع طبیعی و محیط زیست ما حفظ می شود. بازیافت قراضه آهن  نیز رواج  بیشتری یافته است زیرا به ابزاری بسیارموثرتری برای مدیریت جهانی پسماند تبدیل شده است. هرچه قراضه آهن  بیشتری را از محل دفن زباله دور نگه داریم ، بسترسلامت بیشتری هم برای محیط زیست و هم برای اقتصاد بوجود می آید. قوانین و مقررات بازیافت قراضه آهن  معمولاً بسیار سختگیرانه است و این صنعت از استانداردهای بالایی برخوردار است. بنابراین ، فقط افراد و مشاغل خصوصی نیستند که می توانند مواد ضایعاتی قدیمی را که دیگر هیچ استفاده ای برای آنها ندارند بازیافت کنند. سازمان های دولتی به طور فعال برای مشارکت و ترویج بازیافت این فلزات کار می کنند. این نیز باعث رشد بازار بازیافت قراضه آهن شده است.

افزایش تقاضا برای خودرو باعث افزایش بازیافت قراضه آهنچه عواملی باعث افزایش تقاضا برای فلزات می شود؟

تقاضای بیشتر مصرف کنندگان برای وسایل الکترونیکی و خودرو تقاضای فلز بازیافتی را افزایش می دهد و همینطور پروژه های ساختمانی که شامل پیشرفت در زیرساخت ها و توسعه راه ها و حمل و نقل هستند.

بخش خودرو ممکن است یکی ازعوامل سلطه بر بازار بازیافت فلزات باشد. تولیدکنندگان برای ساخت بدنه خودرو و همچنین تعداد زیادی از اجزای دیگر خودروها به حجم بالایی از فلزات نیاز دارند. بسیاری از ضایعات فلزی در صنعت خودرو مورد نیاز است ، که این امر باعث شده است بازار مواد بازیافت فلزات خودرو یکی از جنبه های اصلی در زمینه بازیافت قراضه آهن  باشد و این به زودی تغییر نمی کند. قدرت اقتصاد جهانی همچنین صنعت خودرو را تقویت می کند زیرا مصرف کنندگان پول بیشتری برای خرید خودرو دارند وهمچنین صنعت خودرو عامل اصلی تقاضا برای فلزات خواهد بود. فقط در بازار خودروی ایالات متحده ، فروش خودرو از ۱۰ میلیون فروش در سال ۲۰۰۹ با فروش کلی در سطح تاریخی بالا به بیش از ۱۷ میلیون در سال ۲۰۱۷ رسیده است. در حقیقت ، سال ۲۰۱۷ سومین سال متوالی ۱۷ میلیون دلار فروش بود.

طبق پیش بینی LMC Automotive انتظار می رود فروش خودروهای سبک در سطح جهانی به رکورد ۹۷٫۳ میلیون دستگاه برسد. LMCپیش بینی افزایش ۲٫۱ درصدی تقاضای جهانی برای اتومبیل را با بیشترین سود در آمریکای جنوبی و اروپای مرکزی و شرقی را کرده است. انتظارات این است که خودروسازان امسال تمرکز خود را بر فناوری خودروهای خودران و وسایل نقلیه الکتریکی بگذارند. علاوه بر این ، متوسط ​​قیمت خودرو در حال افزایش است و مصرف کنندگان مدل های گران تری را خریداری می کنند و آنها را با ویژگی های گران تر ، از جمله ترمز خودکار و هشدارهای تشخیص خط ، به روز می کنند.

در سال ۲۰۱۷ ، خریداران به طور متوسط ​​۳۵،۰۸۲ دلار به ازای هر خودرو پرداخت كرده اند كه ۲٫۳ درصد بیشتر از سال قبل است. پیش بینی می شود فروش جهانی خودرو در سال ۲۰۱۷ به رکورد ۹۴٫۵ میلیون دستگاه برسد که ۲٫۵ درصد رشد داشته و با ادامه تقاضای شدید در چین که بزرگترین بازار فروش خودرو است ، تأمین می شود.

چرا تقاضای زیادی برای بازیافت تأثیرگذار روی فولاد وجود دارد؟

با افزایش تقاضا برای فلزات در بین تولیدکنندگان ، فشار برای بهبود نرخ بازیافت قراضه آهن نیز افزایش می یابد. بازار جهانی بازیافت فلزات در سال ۲۰۱۴، ۳۰۴،۶۳۳ میلیون دلار ارزیابی شده بود ، اما پیش بینی ها حاکی ازاین است که تا سال ۲۰۲۲ این بازار به ۴۴۶،۴۷۲ میلیون دلار افزایش خواهد یافت. به دلیل مزایای مستند زیست محیطی بازیافت قراضه آهن و نگهداری آن از محل دفن زباله – جایی که سموم موجود در آنها خطراتی برای خاک و آب های زیرزمینی دارد – دولت های کانادا ، ایالات متحده ، انگلستان و دیگران تصمیم به ارتقا صنعت بازیافت فلزات گرفته اند. این شامل ترویج سیستم های بهتر جمع آوری زباله است.

بازار جهانی بازیافت فلزات در کشورهایی که شهرنشینی سریعی دارند ، مانند هند و چین به سرعت در حال رشد است. همچنین در صنعت ساخت و ساز و خودرو در هر دو کشور رشد چشمگیری داشته است. همچنین آسیا بزرگترین تولیدکننده فولاد است که به رشد بازار بازیافت فلز در منطقه آسیا و اقیانوسیه کمک کرده است. موسسه صنایع بازیافت قراضه آهن خاطرنشان کرده است که این صنعت در سال ۲۰۱۷ ، با رشد حداکثر نسبت به مشاغل دیگر بود.. گزارش اخیر آنها در مورد تأثیر اقتصادی مستقیم در سال گذشته نشان داد که صنعت بازیافت قراضه آهن  ایالات متحده ۵۳۴۵۰۶ شغل ایجاد کرده و ۱۳٫۲ میلیارد دلار درآمد مالیاتی برای دولتهای سراسر کشور ایجاد کرده است.

گزارش آنها همچنین تخمین زده است که کل فعالیت اقتصادی حاصل از بازیافت قراضه آهن  در ایالات متحده ۱۱۷ میلیارد دلار است. در حالی که مصرف کنندگان در سراسر جهان به خرید تعداد بی سابقه ای از خودروها ، دستگاه های الکترونیکی و سایر محصولات تولید شده با استفاده از فلزات ادامه می دهند ، صنعت بازیافت قراضه آهن  برای یک سال قوی دیگر آماده است. رونق صنعت خودرو به تنهایی تقاضای بالای فلزات را افزایش می دهد و استفاده از فلزات بازیافتی برای تولیدکنندگان بسیار مقرون به صرفه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.