عدم بازیافت ضایعات آهناحتمالاً در طول زمان تحصیل خود در مدرسه با اهمیت انجام بازیافت آشنا شده اید. هنوزهم کودکان با تماشا کردن کارتون ها می توانند در مورد اهمیت بازیافت و تأثیر آن بر محیط زیست مطالبی بیاموزند.مسئله بازیافت در بزرگسالان نه تنها به یک مسئله زیست محیطی بلکه به یک مسئله اقتصادی نیز تبدیل گردیده است. با بازیافت ضایعات آهن ودیگر فلزات بلااستفاده ، می توانیم هم زباله های خود را به پول نقد تبدیل کنیم و هم در راستای حفظ محیط زیست گام برداریم.

اما درصورت عدم بازیافت چه اتفاقی برای ضایعات آهن می افتد؟

به عقیده ما شهروندان دردفع زباله هیچ مسئولیتی ندارند. معمولا در محلات یا یک کامیون زباله به درب منازل می رود و یا مردم زباله های خود را به سطل زباله می ریزند. ممکن است سرویسی داشته باشید که این ضایعات را از محل کار شما حذف کند. با این حال ، فلزاتی که از خانه یا محل کار شما بازیافت نمی شوند ، تأثیر بسیار بیشتری بر آنچه شما تصور می کنید ، بر کسب و کار ، نتیجه نهایی و محیط شما دارند. در اینجا به هفت تأثیر منفی عدم بازیافت ضایعات آهن می پردازیم.

درآمد از دست رفته

از قدیم گفته اند که شانس یک بار درب خانه هر کس را می زند. این امر در مورد بازیافت ضایعات آهن نیز صدق می کند ، با این تفاوت که این صنعت همیشه و در همه حال سودآور است! هنگامی که ضایعات آهن خود را به محل دفن زباله می فرستید ، در واقع در حال واریز وجه نقد به حساب خود خواهید بود! هر گونه فرصت برای پیشرفت هر کسب و کاری قطعا ارزشمند است. بازیافت ضایعات آهن می تواند روشی عالی برای جبران هزینه های ساختمانی باشد.

محل دفن زباله های همیشه پر

اگر اخیراً در محل دفن زباله بوده اید دیده اید که چقدر این مشکل رو به افزایش است. در سراسر جهان ، همانطور که مردم زباله های بیشتری را بیرون می ریزند ، محل های دفن زباله همچنان در حال رشد است. به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست ، سالانه ۲۵۸ میلیون تن زباله جامد شهری ایجاد می شود. این زباله ها در حدود ۲۰۰۰ محل دفن زباله فعال در سراسر کشور به پایان می رسد ، که طبق پروتکل تعالی محیط زیست ، تا سال ۲۰۳۵ به ظرفیت نهایی خود می رسد. کشور ما به سوی بحران پسماند جامد و محل دفن زباله حرکت می کند و ما باید تغییرعادات بازیافتی خود را آغاز کنیم.

منابع طبیعی هدر رفته

فلزات معمول که درزندگی روزمره ما نقش مهمی ایفا می کنند باید از جایی تهیه شوند. آهن ، آلومینیوم ، فولاد و سایر فلزات مورد استفاده ما به عنوان مواد اولیه از زمین استخراج می شود. هنگامی که ضایعات آهن در محل دفن زباله به پایان می رسد ، آن دسته از موادی که می توانستند بارها بازیافت و مجدداً مورد استفاده قرار گیرند ، اکنون هدر می رود و مواد اولیه بیشتری باید استخراج شود و این منابع طبیعی را بیشتر از بین ببرد. به عنوان مثال ، طبق اعلام موسسه صنایع بازیافت ضایعات ، با بازیافت یک تن فولاد ۲۵۰۰ پوند سنگ آهن ، ۱۴۰۰ پوند زغال سنگ و ۱۲۰ پوند سنگ آهک ذخیره می شود.

افزایش آلودگی

تاثیر منفی آلودگی در محیط ریست بر هیچ کس پوشیده نیست. بسیاری از اقلامی که به محل دفن زباله می رسند ، مانند وسایل الکترونیکی ، مملو از سمومی مانند سرب ، جیوه ، کادمیوم و آرسنیک هستند. این سموم جذب خاک و آب می شوند و می توانند برای انسان ها ، گیاهان و حیات وحش مضرو یا کشنده باشند. همچنین ، ارسال ضایعات آهن به محل دفن زباله به جای بازیافت منجر به افزایش نیاز به استخراج مواد جدید می شود. این به معنای استخراج بیشتر ، کاهش منابع طبیعی و افزایش گازهای گلخانه ای از ماشین آلات تولید و معدن است.

اثر اقتصادی

در کنار از دست رفتن درآمد مشاغل، ارسال ضایعات آهن  به محل دفن زباله به جای بازیافت آنها نیز دارای تأثیر اقتصادی قابل توجهی است. صنعت بازیافت ضایعات آهن یکی از ارکان اصلی اقتصادی در ایالات متحده است. طبق اعلام موسسه صنایع بازیافت ضایعات آهن ،این صنعت در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۱۷ میلیارد دلار در فعالیت های اقتصادی و ۱۳٫۲ میلیارد دلار به درآمد مالیاتی ایالات متحده کمک کرده است. همچنین  محصولات قراضه به ۱۴۵ کشور در سراسر جهان صادر شده است که تقریباً ۱۸ میلیارد دلار صادرات داشته است. بازیافت در هزینه های تولید هم صرفه جویی می کند. تولید آلومینیوم خام می تواند تا دو برابر آلومینیوم بازیافتی هزینه داشته باشد زیرا استخراج و پردازش آلومینیوم از روی زمین بسیار گرانتر از بازیافت آلومینیوم موجود است.

زیستگاههای طبیعی از دست رفته

استخراج مواد جدید در طولانی مدت بسیار پرهزینه است. در کنار هزینه مالی استخراج فلزات جدید و هزینه نیروی انسانی برای حذف و پردازش این مواد ، تأثیر منفی پایدار بر روی زیستگاه های طبیعی و به طور کلی محیط زیست نیز وجود دارد. هنگام استخراج و نیز تولید این مواد رد پایی دائمی در دنیای طبیعی باقی می ماند.

سوخت های فسیلی زودتر مصرف می شوند

همزمان با افزایش هزینه های تولید برای استخراج مواد اولیه جدید ، نیاز به سوخت های فسیلی افزایش می یابد. تولید تجهیزات و ماشین آلات برای استخراج این مواد از زمین  از موارد مهمی است که در نهایت باعث کاهش ذخایر سوخت فسیلی ما شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.