مکان های غیر معمول برای پیدا کردن ضایعات آهن

برای جمع آوری ضایعات آهن همیشه بیشتر جمع آوری کنندگان ضایعات به محل های معمول و رایج سر می زنند در حالی که برخی از مکان های غیر معمول  که می تواند منبع  خوبی برای  ضایعات باشند ، وجود دارند که نادیده گرفته می شوند.در ادامه به آشنایی با این منابع غیر معمول می پردازیم.

 

آیا علاقه مند به جمع آوری ضایعات آهن  یا فروش آنها هستید؟

در حالی که برخی از مکان هایی که می توانید ضایعات آهن را پیدا کنید کاملاً آشکاراست ، اما مناطقی نیز وجود دارند که ممکن است بسیاری از تازه کارها آنها را نادیده بگیرند. به یاد داشته باشید که در حال حاضر تنها ۳۰ درصد از ضایعات آهن بازیافت می شوند ، بنابراین بسیاری از مواد هنوز برای بازیافت منتظر شما هستند. چه پیدا کردن ضایعات از منابع آشکار در اطرافتان باشد یا منابع نادیده گرفته شده ، راز سودآوری با ضایعات آهن تأمین یک منبع منظم است.

در ادامه لیستی از مکان های محبوب برای پیدا کردن ضایعات آهن  را بررسی خواهیم کرد

۱٫ مشاغل محلی

معمولاً تعمیرگاه های کوچک دارای  قطعات فلزی و وسایلی هستند که به منظور بیشتر کردن فضای خود می خواهند از شر آنها خلاص شوند و همانطور که میدانید ، تعمیرگاه های محلی خودرو گزینه های بهتری در مقایسه با نمونه های زنجیره ای هستند.

آنها خاطرنشان می كنند که: “ممكن است كه تعمیرکاری به شخصی دیگری مبلغی را پرداخت کند تا از شر قطعات قدیمی که انبار کرده خلاص شود،در حالی که شما میتوانید بدون هیچ هزینه ای برای آنها حمل و فروش را انجام دهید.”

در اینجا نکته دیگری وجود دارد. در نواحی صنعتی بهتر است به پشت حصارها هم نگاهی بیندازید. تأسیسات و انبارهای تولیدی کوچکتر نیز غالباً دارای محیطی برای تلنبار کردن ضایعات آهنی  مانند ماشین آلات ، بالابرهای ازکارافتاده و بدون استفاده ، قفل های فلزی آسیب دیده یا سایر فلزات ناخواسته هستند که فقط فضا را اشغال کرده اند، اما در عین حال بسیار ارزشمند هستند. بسیاری از مشاغل اگر بدانند شما آنها را از شر این وسایل رها خواهید کرد خوشحال می شوند.

خرده فروشی ها نیز بصورت دوره ای بازطراحی می شوند و می خواهند از شر قفسه های فلزی قدیمی ، چرخ دستی های خرید آسیب دیده یا قطعات فلزی نمایشگر  های خود خلاص شوند. می توانید به مغازه های نزدیک خودتان مراجعه کنید ، شماره ی تماستان را به آنها بدهید و به آنها بگویید که وقتی نوبت به دور انداختن  ضایعات فلزی رسید، در دسترس هستید. احتمال آن وجود دارد که با گذشت زمان ، شما بتوانید با تعمیرگاه های محله خود به توافق خوبی برسید .فراموش نکنید که تأکید شما باید بر این باشد خدمات رایگان و در زمان دلخواه کارفرما صورت     می گیرد .

۲٫ مناطق ساخت و ساز

قبل از اینکه یک منطقه ی ساخت و سازِ ساختمانی را به عنوان منبع خود انتخاب کنید ، باید بدانید که بدون اجازه کتبی هرگز نباید چیزی از این مناطق حتی از دورریز هایشان بردارید و ممکن است خود را به اتهام سرقت ضایعات آهن  به دردسر بیندازید. علاوه بر این ، اگر شما می توانید با یک پیمانکار ساختمانی یا یک شرکت ساختمانی کار کنید ، می تواند یک وضعیت برد برد را رقم بزنید. در واقع جمع آوری مقدار قابل توجهی از ضایعات آهن می تواند به پاک سازی محیط کاری آنها کمک کند.

۳٫ محدوده تمرین تیراندازی

اگر در نزدیکی شما محدوده تمرین تیراندازی عمومی یا خصوصی قرار دارد ، می توانید پوکه های برنجی را جمع آوری و به مراکز بازیافت بفروشید. در اسرع وقت با مدیریت یکی از این مناطق مخصوص تیراندازی تماس گرفته و سؤال کنید که چه زمانی می توانید پوکه ها را جمع آوری کنید.

۴- بیمارستان ها ، کلینیک های پزشکی ، مراکز اقامتی

تقریباً همه نوع ضایعاتی در این مکان ها یافت میشود، از تختخواب و صندلی های چرخدار گرفته تا واکرها و لوازم خانگی؛این موارد می توانند منابع خوبی برای شما باشند. بهترین راه برای برقراری ارتباط با آنها ، برنامه ریزی جلسه ای با سرپرست و توضیح خدمات رایگانتان به آنها است. به یاد داشته باشید ، اکثر این مشاغل از تخلیه این دیر روز ها بسیار خرسند خواهند شد.

.۵تبلیغات آنلاین

یک پست تبلیغاتی در شبکه های مجازی می تواند علاقه شما را به جمع آوری انواع ضایعات آهن  مانند وسایل قدیمی ، وسایل نقلیه یا انواع دیگر قراضه ها افزایش دهد. این کار نیاز به فعالیت مجازی مداوم ومنظم دارد تا کسب و کار شما را از رقبایتان متمایز کند.

سطل های زباله صنعتی محل یافت ضایعات آهن

۶٫ سطل های زباله صنعتی

این سطل ها می توانند منابع شگفت انگیزی برای پیدا کردن ضایعات آهن  باشند زیرا هرگز نمی دانید چه چیزی را ممکن است کشف کنید. اما اطمینان حاصل کنید که قبل چک کردن آنها ، مجوز های لازم را از مالک بگیرید. برخی ممکن است به شما اجازه ندهند ، اما برخی دیگر از خدمات شما ابراز رضایت خواهند کرد. سطل های نزدیک به تعمیرگاه های اتومبیل ، مجتمع های بزرگ آپارتمانی و تعمیرگاه های لوازم خانگی بهترین مکان برای بررسی ضایعات فلزی هستند.

۷٫ بخش خدماتی

ایجاد شبکه ی کاری با کارگران بخش خدماتی و نوسازی مانند لوله کش ها ، تکنسین های تعمیر وسایل سرما و گرمایشی و برقکار ها می تواند راهی عالی برای گسترش تجارت ضایعات آهن  شما باشد علی الخصوص زمانی که خدمات شما بصورت رایگان است.

۸- مزارع و دامداری ها

بسته به اینکه در شهر یا روستا زندگی می کنید بهترین مکان برای یافتن ضایعات آهن می تواند متغیر باشد. اگر حوزه ی کاری شما در مناطق روستایی یا کشاورزی است ، در مورد مکان های دفع زباله قدیمی که توسط دامداران و کشاورزان استفاده می شده ، پرس و جو کنید. بسیاری از مزارع دارای یک دریاچه ، خندق و یا مکان مشابهی هستند که در طی این سال ها ماشین های قدیمی ، ماشین آلات و موارد دیگر را رها کرده اند تا زنگ بخورند. مثل همیشه ، قبل از وارد شدن در املاک آنها ، حتماً از صاحبانشان اجازه بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.