۵اشتباهاتی که هنگام بازیافت قراضه آهن نباید نادیده گرفته شود

تصور کنید در حال مشاهده حجم زیادی  از قراضه آهن هستید که از پروژه اولیه ، بازسازی خانه یا محل کار خود جمع کرده اید.در ذهن خود می گویید: “من می توانم به جای رها کردن قراضه آهن در محل دفن زباله ، کمی درآمد کسب کنم.” اما مکشل اینجاست که نمی دانید از کجا شروع کنید و ترس شما از اشتباه غالبا باعث ضرر کردنتان در صنعت بازیافت قراضه آهن  می شود.

باور کنید یا نه ، بسیاری از افراد از درآمد زایی  با بازیافت قراضه آهن غافل می شوند زیرا مطمئن نیستند از کجا شروع کنند یا ترس از اشتباه کردن دارند. آنها نمی دانند که بازیافت قراضه آهن میتواند یک راه ساده برای درآمدزایی از محصولات فلزی باشد که در غیر این صورت به محل دفن زباله هدایت می شد.

اگر آمادگی دارید که با بازیافت قراضه آهن شروع به درآمدزایی کنید ، در اینجا پنج اشتباه رایج و چگونگی جلوگیری از وقوع آن ها آورده شده است تا بازیافت قراضه شما ساده و آسان شود.

۱٫آماده سازی نادرست قراضه آهن خود

هرگز بدون آماده سازی به محل دفن زبال نروید. وقتی قراضه آهن خود را برای بازیافت آماده می کنید ، چهار نکته مهم را باید در نظر بگیرید:

– تفکیک  قراضه آهن خود

– دانستن اینکه چه نوع فلزاتی دارید

– تمیز کردن فلزات

– برآورد قیمت بازار فلزات شما

صرف نظر از نوع قراضه ای  که می آورید ، کاری که باید انجام دهدید این است که قبل از آوردن قراضه آهن به محل دفن ، مطمئن شوید فلزات شما عاری از آلودگی ، عایق و مواد اضافی باشد. این امر به شما اطمینان می دهد که فلزات شما به راحتی پذیرفته می شوند و بهترین قیمت را دریافت می کنید.

۲٫عدم آگاهی از نحوه درجه بندی قراضه آهن

هنگامی که قراضه آهن خود را می فروشید و درصدد کسب بهترین قیمت ممکن هستید ، حتما مطلع باشید که چگونه قراضه آهن خود را دردرجه های  مختلف مرتب کنید. به عنوان مثال ، سیم مسی عایق بندی شده ، بسته به وزن عایق و وزن مس در داخل ، دارای سه درجه متفاوت است. این نوع سیم مسی با مس جامد که دارای دو درجه متفاوت است کاملا فرق می کند. این به شما کمک در بدست آوردن قیمت نهایی میزان قیمت محصول خود کمک می کند.

۳٫همکاری با شرکت بازیافت نامناسب

تعداد زیادی محل دفن زباله برای برداشتن قراضه آهن  شما وجود دارد و شما نباید وقت خود را روی یک محل اشتباه تلف کنید. برای انتخاب بهترین محل دفن برای بازیافت قراضه  خود ، به دنبال یکی باشید که:

– طیف گسترده ای از فلزات را می پذیرد

وقت خود را برای رفتن به انبارهای قراضه ای که فلز موجود شما را نمی پذیرد هدر ندهید. حتماً از قبل تماس بگیرید تا ببینید چه فلزاتی می توانید بیاورید. در برخی از انبارهای بازیافت قراضه آهن  ، طیف وسیعی از فلزات ، از جمله مس ، فولاد ، برنج ، آهن ، سرب و سایر محصولات را پذیرفته میشود.

– دارای مکان (های) مناسب با ساعات کاری انعطاف پذیر است

این امر بسیار مهم است تا بازیافت قراضه  بر اساس برنامه شما کار کند.و این امکان را برای شما فراهم میکنید تا بتوانید زمان خود را برنامه ریزی کنید .

– اولویت بندی خدمات به مشتریان

برای پیمانکاران یا سایر متخصصانی که به طور معمول قراضه آهن را در حرفه خود دارند ، انتخاب یک محل کاری مناسب می تواند تاثیر مهمی بر تجارت شما داشته باشد.

– قیمت های بالایی می پردازد

قیمت گذاری یکی از عوامل مهم در انتخاب شرکت است. تحقیقات خود را در مورد قیمت های بازار انجام دهید و این قیمت ها را با قیمت های ارائه شده توسط هر فروشنده قراضه آهن  بررسی کنید. شما می توانید برای دیدن قیمت لحظه ای و مقایسه قیمت کارخانجات متفاوت به وب سایت مبین فولاد آسیا  مراجعه کنید.

اشتباهات رایج بازیافت۴٫جدا نکردن قراضه ها قبل از مراجعه به مراکز بازیافت

این اشتباه بزرگ می تواند ضرر هنگفتی را برای شما به ارمغان بیاورد . مقدار فلزات مختلف دارای مقادیر متفاوتی است ، بنابراین مطمئن شوید که با دسته بندی فلزات مختلف خود بیشترین سود را برای فلزات خود دریافت می کنید. یک راه عالی برای درک اینکه چه فلزاتی دارید دسته بندی آن ها در دو گروه فلزات آهنی و غیر آهنی است و این دو دسته اصلی فلزات قابل بازیافت هستند. یک راه ساده برای تشخیص تفاوت با آهن ربا است. اکثر فلزات آهنی (فولاد ضد زنگ ، چدن) مغناطیسی هستند ، در حالی که فلزات غیر آهنی (آلومینیوم ، مس ، نیکل) چنین نیستند.

۵٫نداشتن قیمت به روز برای فروش قراضه آهن خود

قیمت قراضه آهن به طور معمول در نوسان است و ندانستن آنها می تواند باعث شود بارهای ضایعاتی را برای بازیافت به همراه داشته باشید که در واقع از مبلغ سود دهی آن ها نا مطلع هستید .در هر شرایطی تحصیل و تحقیق می تواند مفید باشد. قبل از بازدید از قراضه آهن خود ، کمی وقت بگذارید تا با قیمتهای فعلی بازیافت فلزات آشنا شوید. آگاهی از بازار ضایعات فلزی به شما کمک می کند تا فرکانس تغییرات متداول قیمت ها را برای هر نوع فلز درک کنید.

همچنین قیمت قراضه آهن  به تقاضای محلی و همچنین مقدار مورد نیاز مربوط می شود ، بنابراین مطمئن شوید که قبل از موعد با شرکت خود تماس بگیرید تا دقیقاً بدانید چه انتظاری دارید.

بازیافت قراضه آهن

بازیافت قراضه آهن می تواند بدون تبدیل شدن به یک کار بزرگ ، در لیست کارهای سودآورشما باشد. اگر از این اشتباهات رایج اجتناب کنید ، برای درک فلزات خود وقت بگذارید ، آنها را سازماندهی و تمیز کنید و افراد یا شرکت هایی را پیدا کنید که به دنبال خلاص شدن از شر این مواد ناخواسته هستند ، به راحتی می توانید قراضه آهن حود را به پول نقد تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.