۵ باور غلط در مورد بازیافت ضایعات آهن

اگر در حوزه بازیافت قراضه آهن، تازه وارد هستید ، احتمالاً برای یافتن پاسخ سوالات خود به صورت آنلاین جستجو خواهید کرد.که با اطلاعات مفید زیادی درمورد فلزات آهنی و غیر آهنی  قابل بازیافت و همچنین بهترین روش برای اسقاط ضایعات آهن در اینترنت مواجه خواهید شد، اما برخی از مواردی که خواهید یافت نادرست هستند. برای کمک به شما در تشخیص درستی و نادرستی ، فهرستی از رایج‌ترین استدلال های نادرست برای بازیافت ضایعات آهن و همچنین علت نادرستی آنها تهیه کرده‌ایم.

 شماره ۱: ضایعات آهن بزرگتر، همیشه بهتر است

مانند بسیاری ازموارد در زندگی، که اغلب تصور می شود که بزرگترین همیشه بهترین است در مورد ضایعات آهن همیشه اینطور نیست. پیدا کردن یک قطعه فولادی بزرگ ممکن است دارایی بزرگی به نظر برسد، و این می تواند درست و یا همچنین نادرست باشد. برای بسیاری از کارخانه های بزرگ بازیافت‌، قراضه  آهن ، فولاد و سایر فلزات باید به اندازه‌های خاصی بریده شوند تا بتوانند با خیال راحت از آنها در خرد کنندها (شردرها) استفاده کنند. اگر یک قطعه فولادی بسیار بزرگ را به یک انبار ضایعات آهن ببرید، ممکن است مجبور شوند قبل  از  فرآوری آن جهت استفاده در دستگاه های خرد کننده ، آن را به قطعات کوچکتر خرد کنند و به این معنی است که ممکن است قیمت کمتری نسبت به قیمت ضایعات آهن خرد شده و همگن به شما بپردازند. با این حال، اگر این توانایی را داشته باشید که خودتان ضایعات آهن را تفکیک و آماده کنید و قبل از آوردن آن به انبار ضایعات آهن ، آن را به ابعاد استاندارد برش دهید، می توانید درآمد خوبی کسب کنید.

شماره ۲: شما می توانید پول زیادی از فلزات گرانبها در الکترونیک بدست آورید

وسایل الکترونیکی مانند هارد دیسک و کامپیوترها حاوی فلزات گران بهایی مانند طلا و پلاتین هستند.

وسایل الکترونیکی قدیمی قبلاً حاوی مقادیر بیشتری از طلا بودند، اما فناوری پیشرفته در رایانه‌های امروزی به این معنی است که آنها به مقادیر بسیار کمتری از این فلزات گرانبها نیاز دارند. برخی از مردم فکر می کنند که می توانند مقادیر زیادی طلا و پلاتین را با از بین بردن وسایل الکترونیکی بازیابی کنند. شما می توانید این فلزات گران بها را از تجهیزات کامپیوتری استخراج کنید، اما به احتمال زیاد فقط مقدار کمی خواهد بود.

5 باور غلط در مورد بازیافت ضایعات آهن شماره ۳: فولاد ضد زنگ همیشه فولاد ضد زنگ است

این باوردر بازیافت ضایعات آهن می تواند دلخراش باشد. وقتی با لوازم خانگی سروکار دارید، چیزهایی که شبیه فولاد ضد زنگ هستند، همیشه از مواد ضد زنگ ساخته نمی شوند. برای مثال برخی از قطعات مهم در کباب پزهای خانگی و بعضی از لوازم آشپزخانه ممکن است از فولاد ضد زنگ ساخته شده باشند در حالی که بقیه ممکن است فقط برای اهداف زیبایی ویا مانند آن ساخته شده باشند. فولاد ضد زنگ یک فلز با ارزش است، بنابراین فقط لوازم گران قیمت شما احتمالاً از این ماده ساخته شده اند.

شماره ۴: می توانید سیم مسی را با سوزاندن از آن جدا کنید

سوزاندن سیم مسی بدترین راه برای جدا کردن آن برای بازیافت ضایعات آهن است. سوزاندن سیم مسی عایق شده نه تنها به دلیل بخارات سمی که آزاد می کند غیرقانونی است، بلکه مسی را که می خواهید بفروشید را نیز خراب می کند. گرمای زیاد باعث می‌شود بقایای عایق پلاستیکی روی سیم مسی باقی بماند ، که باعث کاهش کیفیت مس می‌شود و زمانی که می‌خواهید آن را به انبارهای ضایعات آهن بفروشید، ارزش آن کاهش پیدا می کند. پول کمتری برای مس دریافت خواهید کرد و علاوه بر آن، به دلیل نقض قانون با جریمه بزرگی نیز روبرو خواهید شد. راه های دیگر و ایمن تری برای جدا کردن سیم مسی وجود دارد که به مس اجازه می دهد ارزش خود را حفظ کند.

شماره ۵: انبارهای ضایعات آهن ۲ تا ۳ برابر بیشتر از قیمتی که به شما می پردازند سود می برند

برخی افراد تصور می کنند که انبار های ضایعات آهن میخواهند  قراضه آهن را از بین ببرند تا بتوانند پول زیادی برای خود به دست آورند.این درست نیست. اکثر انبارهای ضایعات آهن میخواهند طبق آخرین قیمت  اعلامی روز در بازار، ضایعات آهن  مشتریان را خریداری کنند.و این بدان معناست که انبار داران منافع زيادي از طریق خرید  ضایعات شما به دست نمی اورند بلکه حجم بالای ضایعات آهن دپو شده در انبارهایشان سود انها را تضمين میکند.

بازیافت ضایعات آهن درانبارضایعات آهن

تیم مبین فولاد آسیا با تلاش در صنعت تامین ضایعات آهن مورد نیاز کارخانه های ذوب و جمع آوری ضایعات آهن برای بازیافت برای مشتریان خرد خدمات خرید توسط انبارهای منتخب و برای پیمانکاران و مشتریان کلان خدمات خرید ویژه  را فراهم نموده است و همچنین بهترین نرخ‌های ضایعات فلزی را بصورت آنلاین به شما ارائه می دهند و مقیاس‌های صادقانه ما به حداکثر رساندن پرداخت شما است. اگر مقداری ضایعات فلزی ناخواسته در اطراف دارید، اجازه دهید به شما کمک کنیم تا آنهارا به پول نقد تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.